700 tysięcy kwiatów zakwitnie w Warszawie

W stolicy aktualnie trwają wiosenne sadzenia kwiatów w parkach oraz przy ulicach. Stolica jest ozdabiana tysiącem stokrotek, niezapominajek, bratków i tulipanów w różnorodnych kolorach. 

Ponad 500 tys. kwiatów w parkach wiosną, ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, mający pod opieką 32 parkami oraz 74 skwerami i zieleńcami, zamierzają posadzić w stołecznych parkach ponad 73 tys. kwiatów m.in. niezapominajki, bratki, stokrotki. Ok. 450 tys. roślin cebulowych  posadzonych jesienią będzie można podziwiać są to m.in.  fioletowe krokusy, niebieskie śnieżniki lśniące, fioletowe czosnki olbrzymie, białe i niebieskie cebulice syberyjskie, szachownice perskie, niebieskie szafirki.

W Śródmieściu w parkach tysiące kwiatów zostanie posadzonych. Niebieskie i różowe niezapominajki, stokrotki oraz bratki są już posadzone w ogrodzie Krasińskich. W parku Mirowskim do posadzonych jesienią tulipanów zostaną dodatkowo posadzone niebieskie niezapominajki, na skwerze ks. Jana Twardowskiego – miniaturowe bratki i niezapominajki. W ogrodzie Saskim mają pojawić się m.in.  białe i czerwone stokrotki oraz bratki – białe i w kolorze bordo. Dywany białych i fioletowych krokusów posadzonych jesienią można zobaczyć m.in. w parku Ujazdowskim.

REKLAMA

Dużo tulipanów i bratków pojawi także się w parku Skaryszewskim, w doniczkach przy pomnikach w parku Morskie Oko oraz na skwerze im. Małkowskich.

Kwiaty wiosną są sadzone w donicach, kwietnikach i na konstrukcjach kwietnikowych. W Śródmieściu zakwitnie ich ponad 140 tysięcy, m.in. niezapominajki, bratki, stokrotki, laki, tulipany, czosnki, korony cesarskie, narcyzy, psizęby, zawilce.

Na rondzie Dmowskiego w przyszłości będzie mnóstwo tulipanów w czterech odmianach i kilku kolorach: od burgunda przez odcienie różu do bieli. Paletę barw dopełnią niezapominajki, laki w kolorach pomarańczowych i żółtych, korony cesarskie oraz czosnki. A w doniczkach przy pl. Bankowym niskie tulipany oraz bratki.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x