Centrum RE-START w Pradze-Północ

„Praskie Centrum RE-START” to nazwa inwestycji, która jest planowana w dawnym budynku B obok Szpitala Praskiego. Mieszkańcy dzielnicy Praga-Północ oraz wszyscy zainteresowani tą inwestycją mogą wziąć udział w spotkaniu online 31 marca 2021 r. o godz. 18:00 na platformie ZOOM.

W spotkaniu wezmą udział Przedstawiciele Biura Pomocy i Polityki Społecznej, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Biura Polityki Zdrowotnej, członkowie Branżowych Komisji Dialogu Społecznego i Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego oraz przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga-Północ.

Wszyscy mieszkańcy dzielnicy oraz zainteresowani mogą zgłosić się do udziału w tym spotkaniu, wysyłając wiadomości na restart@um.warszawa.pl. W mailu zwrotnym otrzymają link do spotkania oraz instrukcję logowania.

REKLAMA

Centrum Re-Start będzie działało na trzech polach. Pierwszym z nich będzie Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów wraz z rehabilitacją, który funkcjonował będzie co najmniej 8 godzin dziennie. Planowane jest prowadzenie tam zajęć z terapii manualnej, doskonalenia kondycji psychicznej, teatru, śpiewu i gimnastyki. W ramach domu będzie funkcjonowała jadalnia.

Drugim będzie schronisko dla osób w kryzysie bezdomności z usługami opiekuńczymi. Będą tam umieszczane osoby w kryzysie bezdomności bezpośrednio po pobycie w szpitalu. Placówka będzie udzielała pomocy w postaci kontynuacji zaleconego leczenia i rehabilitacji.

Ostatnią częścią jest poradnia dla osób uzależnionych, w której ramach planuje się funkcjonowanie poradni leczenia substytucyjnego, świetlicy dziennego pobytu, punktu konsultacyjno-diagnostycznego oraz miejsca dla osób wymagających wsparcia w procesie leczenia.

Decyzja o utworzeniu Praskiego Centrum RE-START została podjęta w porozumieniu ze Szpitalem Praskim, który przeznaczył na ten cel nieużywany budynek.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x