Cracovia z zarzutami korupcyjnymi

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, przedstawił Cracovii zarzut korupcji dotyczący kilkunastu meczów w sezonie 2003/04 – czytamy na oficjalnej stronie PZPN.

„Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020 r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020 r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują – w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego – na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa” – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cracovia z zarzutem korupcji!

W sezonie 2003/04 Cracovia grała w II lidze. Sezon zakończyła na trzecim miejscu z 57 punktami, wyprzedzając czwarty GKS Bełchatów tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Zajęta w tabeli pozycja, pozwoliła Cracovii na grę w barażu o ekstraklasę. W nim „Pasy” pewnie (dwa razy po 4:0) ograły Górnika Polkowice.

REKLAMA

Wniosek do Komisji Dyscyplinarnej PZPN ma trafić do 15 czerwca. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN – Adam Gilarski – oczekuje na stanowisko klubu w sprawie stawianych zarzutów.

źródło: PZPN

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x