Darmowe maseczki dla Warszawiaków

Pod koniec poprzedniego tygodnia minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że do województwa mazowieckiego trafią darmowe maseczki ochronne. Według jego zapowiedzi Mazowsze ma otrzymać 21,6 mln sztuk, ponieważ rząd przyjął przelicznik czterech maseczek na jednego mieszkańca.

Ratusz potwierdził, że do stolicy przesłano łącznie siedem milionów sztuk maseczek. „Te maseczki zostały przesłane od Państwowej Straży Pożarnej, która przy udziale straży miejskiej przewiozła je do poszczególnych dzielnic, które zajmą się ich dystrybucją” – poinformowała rzecznika urzędu miasta Karolina Gałecka.

Dystrybucja darmowych maseczek ruszy na początku przyszłego tygodnia. „Łącznie zostanie utworzonych 230 punktów dystrybucji maseczek. Chcemy, aby miejsca były ogólnodostępne i dobrze widoczne, tak żeby w miarę szybko móc dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Wybrane zostaną na przykład takie miejsca jak stacje metra Centrum czy Świętokrzyska, rondo Dmowskiego” – zapowiedziała Gałecka. Dodała również, że maseczki będą też rozdawane w punktach obsługi mieszkańców w urzędach.

REKLAMA

W rozdawanie maseczek zaangażowani zostaną wolontariusze.

źrodło: tvnwarszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x