Dodatkowe obostrzenia dla Warszawy? Stolica może zostać żółtą lub czerwoną strefą!

W Warszawie w niepokojącym tempie liczba zakażonych koronawirusem. Niestety, to może oznaczać, że wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia. Prezydent Rafał Trzaskowski zwołał w związku z panującą sytuacją sztab kryzysowy. Czy warszawian czekają dodatkowe ograniczenia? 

W ciągu dwóch ostatnich tygodni w Warszawie było 1056 przypadków koronawirusa. Rekordy padały pod koniec zeszłego tygodnie – w czwartek  było 129 nowych zakażeń, a w piątek 105. Jeśli dobowe przyrosty nadal będą tak duże, to Warszawa może trafić do żółtej, a być może nawet do czerwonej strefy. To by oznaczało dodatkowe obostrzenia.

Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy 

W związku z szybkim przystostem nowych zakażeń, prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział zwołanie na poniedziałek sztabu kryzysowego.

REKLAMA

– Omówimy przede wszystkim bieżąca sytuację, bieżące zadania, które są realizowane przez Warszawę na rzecz przeciwdziałania koronawirusowi. Oczywiście będziemy rozmawiać o ewentualnych możliwościach podjęcia działań, tak, aby nie dochodziło do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19 – to komunikat wygłoszony przez Karolinę Gałeckę z warszawskiego ratusza.

Dodatkowe obostrzenia w strefach

Lista „czerwonych” i „żółtych” powiatów powstaje na podstawie dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do strefy czerwonej, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku targów, wystaw, czy kongresów. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

źródło: własne/Radio Kolor

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x