Dotacje dla ogródków działkowych

Kolejny już raz rodzinne ogrody działkowe położone na terenie Warszawy mogą otrzymać pieniądze na rozbudowę i modernizację. Ogłoszony został nabór wniosków o przyznanie dotacji. Budżet na realizację zadania wynosi 500 tys. zł.

Działkowcy mogą starać się od środki na budowę, przebudowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej, na przykład dróg ogrodowych, parkingów, alejek, sieci wodociągowej lub elektrycznej, oświetlenia, ogrodzenia, monitoringu, domów działkowca czy hydroforni. Kupowane mogą być również sprzęty do wspólnego używania przez osoby korzystające z działek.

Dotacja może być przeznaczona również na ulepszenie ładu przestrzennego, zieleni i zadrzewienia. Chodzi tutaj m.in. o utrzymanie istniejących zieleńców, alei drzew i krzewów, trawników, stawów, oczek i cieków wodnych oraz budowę systemów deszczowych. Można także zmienić aranżację lub zrewitalizować teren zielony.

REKLAMA

„Kolejny raz wspieramy razem z samorządem Mazowsza rodzinne ogrody działkowe. Jakość wypoczynku na terenie miasta jest szczególnie ważna w czasach izolacji i obostrzeń związanych z pandemią” – powiedział zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski.

O dotację mogą ubiegać się Stowarzyszenia Ogrodowe. Każde z nich może złożyć jeden wniosek o przyznanie dotacji celowej. W przypadku, gdy Stowarzyszenie Ogrodowe prowadzi więcej niż jeden ROD, dopuszczalne jest złożenie po jednym wniosku na każdy ROD.

Nabór wniosków odbywa się do wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż do 16 kwietnia 2021 r.

Podobnie jak w ubiegłym roku dotacje to efekt Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2021. W zeszłym roku wśród 78 przedsięwzięć z Mazowsza dofinansowano 27 projektów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Warszawy.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x