Dotacje na remont 11 zabytków od Rady Warszawy

Warszawscy radni podjęli drugą już w tym roku uchwałę dotacyjną na prace przy zabytkach. Dofinansowanie na prace remontowe otrzymało następnych 11 obiektów zabytkowych.

W tym roku, wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone w budżecie miasta na dotacje przy zabytkach wynosi 8 mln zł. Na prace planowane przeznaczono 7 mln zł. Dzięki tym środkom w 2021 r. dofinansowane zostały prace przy 43 zabytkach.

Rada miasta uchwałami z 18 lutego i 18 marca przyznała ponad 3,6 mln zł na 21 zadań przy zabytkach, które są wpisane do rejestru zabytków oraz ponad 3,3 mln zł na 22 zadania przy zabytkach, które są ujęte w gminnej ewidencji zabytków. Przyznane pieniądze pokryją maksymalnie do 50 proc. kosztów poszczególnych remontów. Kwota dotacji na realizację każdego poszczególnego zadania nie przekracza 200 tys. zł.

REKLAMA

Dzięki kolejnym dotacjom wyremontowane zostaną elewacje budynków przy ulicach Langiewicza 19, Szpitalnej 4, część elewacji domu przy Świerszcza 2 i Willowej 8. Kontynuowane będą również remonty w budynkach przy ulicy Pięknej 28/34, Świętojerskiej 24 oraz prace przy elewacjach kościoła pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Chłodnej oraz cerkwi pw. św. Jana Klimaka na Woli. Dotacja obejmuje też prace konserwatorskie ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu oraz nagrobki na Cmentarzu prawosławnym na Woli.

Kwota, która pozostała nierozdysponowana zostanie rozdzielona w późniejszym terminie na refundacje kosztów remontów przeprowadzonych w poprzednim roku. Właściciele będą mogli wnioskować o nie od 1 do 30 kwietnia 2021 r.

źrodło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x