Jakie są najczęstsze naprawy samochodów?

Samochody psują się. To prawda, której każdy z nas, zmotoryzowanych w swoim życiu doświadczył. Dziś przyjrzymy się jakie najczęstsze usterki znajdujemy w naszych samochodach. Sprawdźcie, czy jedna z nich dotknęła właście Ciebie.

1. Wymiana świecy zapłonowej

Świece zapłonowe to mała część, która może powodować ogromne problemy. Ich zadaniem jest zapalenie paliwa w silniku, pomagając w jego uruchomieniu. Same wtyczki są tanie i można je wymienić we własnym zakresie, jeśli wiesz, jak to zrobić. Jeśli jednak zostaną zainstalowane nieprawidłowo (lub jeśli po prostu nie wymienisz ich na czas), mogą spowodować uszkodzenie samochodu, więc będziesz chciał, aby zajął się tym profesjonalista.

MASZ DOSYĆ USTEREK W SWOIM SAMOCHODZIE? SPRZEDAJ GO W SKUPIE AUT WARSZAWA JUŻ DZIŚ!

REKLAMA

2. Dokręcenie korka wlewu paliwa

Luźne korki wlewu paliwa są w rzeczywistości głównym powodem, dla którego zapala się kontrolka „check engine” w samochodzie. Nie naprawienie ich będzie cię kosztować na dłuższą metę, ponieważ spowoduje to spadek zużycia paliwa (co oznacza szybsze spalanie paliwa i konieczność częstszego tankowania)

3. Wymiana czujnika tlenu

Czujniki tlenu mierzą stężenie tlenu w komorach wydechowych, aby zoptymalizować osiągi silnika i emisje. W rzeczywistości jest to coś, co czasami można naprawić samodzielnie, ale wielu producentów ma teraz specjalne osłony, co oznacza, że ​​​​potrzebujesz mechanika, aby się do tego dostać.

4. Praca hamulca

Wszyscy wiemy, dlaczego praca hamulców jest ważna, zwłaszcza że jedna czwarta wszystkich wypadków samochodowych w Kanadzie jest spowodowana niezatrzymaniem się. Naprawy mogą polegać na wymianie klocków hamulcowych, które naturalnie zużywają się podczas użytkowania i nie są zbyt kosztowne w naprawie. Ten rodzaj naprawy może obejmować również przewody hamulcowe, naprawę tarczy, bębna i tarczy hamulcowej.

5. Wymiana oleju

Mniej więcej co 5000 kilometrów należy wymienić olej w samochodzie, aby utrzymać silnik w jak najlepszej kondycji. Powodem jest po prostu to, że z czasem w oleju samochodowym gromadzą się brud i zanieczyszczenia, co zmniejsza jego zdolność do prawidłowego smarowania silnika. Jest to jedno z najbardziej podstawowych zadań, których można się nauczyć w programie dla mechaników samochodowych. Nie tylko to, ale rejestracja częstych wymian oleju oznacza, że ​​Twój samochód jest uważany za bardziej wartościowy, gdy go sprzedajesz. Niektóre sklepy umieszczają nawet na przedniej szybie naklejkę przypominającą, kiedy najlepiej to zrobić.

6. Naprawa i wymiana opon

Bez dobrych, napompowanych opon tracisz prędkość, kontrolę i oszczędność paliwa, stąd potrzeba ich łatania w przypadku nieszczelności (na przykład przejechania przez gwóźdź) lub wymiany, jeśli są zbyt zużyte. Lepiej je wymienić niż ryzykować wybuch na drodze, który może doprowadzić do poważnego wypadku. To bardzo ważne, aby mechanik samochodowy został przeszkolony w dostrzeganiu problemów z oponami, gdy klient przychodzi w innych sprawach, aby rozwiązać problem, zanim się zacznie.

7. Układ zapłonowy

Układ zapłonowy samochodu obejmuje akumulator, rozrusznik i sam zapłon. Jeśli nie działają, samochód nie uruchomi się lub może zatrzymać się na środku drogi. Na szczęście wymiana baterii jest prosta.

8. Układ elektryczny

Podobnie jak akumulatory, inne elementy elektryczne w samochodzie, które często wymagają wymiany, to bezpieczniki i żarówki. Na szczęście te naprawy można zwykle wykonać w domu, a wystarczy upewnić się, że masz odpowiednie bezpieczniki lub żarówki.

9. Usuwanie alarmów z rynku wtórnego

Tego rodzaju zaskakująco powszechna naprawa ma miejsce tylko wtedy, gdy właściciel samochodu staje się nieco zbyt ambitny. Wygląda to tak: właściciel samochodu próbuje zainstalować alarm na rynku wtórnym, podłączając się do obwodów swojego samochodu, aby go zasilić. Jednak to następnie pobiera energię z czegoś innego w samochodzie i powoduje awarię innych systemów (lub nawet zabija ich akumulator). Zazwyczaj ten alarm wymaga profesjonalnego usunięcia, a samochód wymaga naprawy. Czasami zdarza się to również w przypadku samochodowych zestawów stereo.

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x