Już jutro rozpocznie się Spis Powszechny 2021

Co 10 lat organizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Tegoroczny spis rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa aż do 30 czerwca. Z uwagi na koronawirusa sposób jego przebiegu jest dostosowany do obostrzeń.

Każdy pełnoletni obywatel Polski musi wziąć udziale w samospisie internetowym. Aby tego dokonać należy wejść na przeznaczoną do tego platformę i wypełnić odpowiedni formularz. W przypadku niepełnoletnich, formularz musi wypełnić opiekun. Oprócz obowiązkowego samospisu internetowego są również metody uzupełniające takie jak spis telefoniczny czy bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

W formularzu znajdą się pytania o takie informacje jak imię, nazwisko, PESEL, płeć, data urodzenia, adres zamieszkania, rodzina, sposób ogrzewania mieszkania, obywatelstwo, kraj urodzenia, stan cywilny, wykształcenie, poczucie przynależności narodowej lub etnicznej, język, którym się posługuje, przynależność/poczucie przynależności do wyznania religijnego, problemy zdrowotne, aktywność ekonomiczną i emigracje.

REKLAMA

W przypadku niewzięcia udziału w spisie lub podaniu fałszywych informacji stosowane będą kary grzywny lub nawet więzienia.

Więcej informacji o spisie można przeczytać na stronie spis.gov.pl. Tam też pojawią się informacje o dostępie do platformy.

źródło: spis.gov.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x