Komary i kleszcze – czy to jedyne zagrożenie ze strony owadów w naszym domu?

Sezon letni na półmetku. Wkraczamy w sierpień, jednak mając na uwadze poprzednie lata możemy sądzić, że miło spędzone wieczory na zewnątrz domu lub w ogrodzie zdarzą nam się także we wrześniu. Taką sielankę niestety często przerywają nam kąsające owady. Czy jednak komary i kleszcze to jedyne szkodniki, które zatruwają nam życie w naszym domu?

W mediach najczęściej słyszymy w ostatnim czasie o pladze komarów i kleszczy. to ich sezon i nie ma co ukrywać, najwięcej zabiegów dezynsekcji, które odnotowała firma dezynsekcja Zgierz dotyczy właśnie tych owadów. Wielu z nas jednak zapomina, że to tylko niektóre ze szkodników, które mogą pojawić się w naszym domu. Co gorsza, wiele z nich ma gdzieś zmianę pór roku. Mieszkamy z nimi pod jednym dachem i latem, i wiosną, jesienią czy zimą.

O jakich owadach mówimy? Niestety ale coraz częściej w mieszkaniach zalęgają się mrówki, karaczany, prusaki, karaluchy, pluskwy, rybiki cukrowe, wtyki amerykańskie czy owady żerujące na produktach mącznych jak rozkruszki, trojszyki, mkliki czy wołki i mole. Niektóre z owadów, takie jak rybiki cukrowe, nie stanową dla nas większego zagrożenia. W tym przypadku mówimy przede wszystkim o wrażeniach estetycznych. Co innego pluskwy, które mogą znacząco pogryźć nas i członków naszych rodzin. Nie inaczej jest ze wspomnianymi komarami i kleszczami, przy czym to te drugie stanowią większe zagrożenie jeśli chodzi o przenoszenie chorób. Również groźne są szkodniki mączne, które atakują i zatruwają żywność, co również może zakończyć się dla nas nieprzyjemnymi konsekwencjami.

REKLAMA

Co ważne, każdego ze wspomnianych owadów możemy się pozbyć. Niemniej jedyną skuteczną i sprawdzoną metodą jest zamówienie profesjonalnego zabiegu dezynsekcji w sprawdzonej, doświadczonej i cieszącej się renomą i dobrymi opiniami firmie DDD.

 

 

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x