Koronawirus w Metrze Warszawskim. Zarażeni pracownicy. Grozi nam lockdown metra?

W czwartek, 17 września na jaw wypłynęła informacja o przypadkach COVID-19 w Metrze Warszawskim. Zakażonych jest trzech pracowników. Zastosowano wobec nich wszelkie procedury zgodne z zaleceniami służb sanitarnych. Co to oznacza dla pasażerów? Czy podróżujący metrem powinni mieć powody do obaw?

Koronawirus w Metrze Warszawskim. Czy pasażerowie są zagrożeni?

W czwartek, 17 września Anna Bartoń, rzecznik prasowa Metra Warszawskiego
przekazała informację o wystąpieniu koronawirusa wśród pracowników systemu kolei podziemnej. W sumie zakażone są trzy osoby. Spółka podkreśla, że wdrożono wszelkie procedury zalecane przez służby sanitarne – najprawdopodobniej chodzi o izolację chorych pracowników i odesłanie na kwarantannę osób z najbliższego otoczenia. Co to oznacza dla pasażerów? Czy podróżujący powinni mieć powody do obaw?

– Osoby te pracują w zapleczu Metra Warszawskiego i nie mają kontaktu z pasażerami. Przewozy wykonywane są w sposób regularny i bez zakłóceń – mówiła Bartoń na antenie RDC.

Rekordowe liczby zakażeń w Warszawie

Warszawski Sanepid informuje o rekordowym poziomie dziennych zakażeń. We wtorek i środę (15-16 września) nowych przypadków było po 66 dziennie. 17 września padł kolejny rekord – 77 zakażeń. W sumie w Warszawie zakażonych jest 4077 osób.

REKLAMA
0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x