Ławki, na których nie da się siedzieć? Dobry pomysł czy nietrafiony wymysł?

Budżet Obywatelski daje mieszkańcom Warszawy możliwość wyboru, na co powinna zostać wydana część środków finansowych miasta. To właśnie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie ustawiono 15 ławek, na których… nie da się siedzieć.

Budżet Obywatelski w Warszawie

Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom stolicy wybrać inicjatywy, na których zrealizowanie powinna zostać przeznaczona część środków finansowych miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie ustawiono 15 spoczników. Co to takiego? To ławka do odpoczynku na stojąco.

Jak podaje Zarząd Zieleni Miejskiej m.st. Warszawy, spoczniki to nowo projektowane elementy systemu warszawskich mebli miejskich. – Na testowanie spocznika w zeszłym roku zaprosiliśmy przedstawicieli wydziałów urzędu miasta (m.in. Wydziału Pomocy Osobom Niepełnosprawnym), przedstawicieli organizacji pozarządowych, Rady Seniorów m.st. Warszawy oraz aktywnych mieszkańców. Zależało nam na zgromadzeniu kilku zróżnicowanych grup użytkowników w celu porównania ich opinii na temat testowanego elementu oraz opracowania wspólnych wytycznych. Wnioski z testów zostały poddane analizie i wykorzystane przez projektanta, tak by komfort i funkcjonalność siedziska były optymalne – wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej.

REKLAMA

Gdzie stanęły spoczniki?

Na razie w Warszawie ustawiono łącznie 15 spoczników. Pierwsze dwa stanęły na Placu Wilsona, przy przejściu dla pieszych przez ulicę Mickiewicza. – To realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego numer 904 na rok 2020 „Ławeczka do czekania na zielone światło” – tłumaczy Zarząd Zieleni Miejskiej. Kolejnych 10 zamontowano na terenie Parku Mirowskiego. Te z kolei ustawiono w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego „Ławki podpórki dla seniorów”. Ostatnie trzy spoczniki znajdują się na terenie dzielnicy Mokotów przy ulicach: Domaniewskiej, Madalińskiego oraz Wołoskiej. Jak podaje ZZM: „Lokalizacje zostały wskazane podczas spacerów badawczych zorganizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy”.

źródło: wawa info

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x