Nabór uzupełniający na rachmistrzów

Nabór uzupełniający na rachmistrzów do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań będzie trwał do 21 marca. Do przeprowadzenia spisu w Warszawie potrzebne jest 745 rachmistrzów.

Zgłosić może się każda osoba pełnoletnia, która cieszy się nieposzlakowaną opinią i ma wykształcenie co najmniej średnie. Musi posługiwać się również językiem polskim oraz nie może być skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Do zadań rachmistrza należy: przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją formularzową; zebranie danych według określonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji. Oprócz tego stołeczny rachmistrz może przejąć część zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

REKLAMA

Aby zgłosić się na rachmistrza spisowego można złożyć dokumenty osobiście w siedzibie Biura Administracji i Praw Obywatelskich przy ul. Leona Kruczkowskiego 2 (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu pod numerami telefonów 22 443 29 00 i 22 442 29 01). Dokumenty można również przesłać drogą elektroniczną na skrzynkę mailową urzędu spisrekrutacja@um.warszawa.pl lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Jest też możliwość wysyłania dokumentów przez operatora pocztowego, np. Pocztę Polską.

Spis Powszechny jest przeprowadzany co 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny. W tym roku będzie się on odbywać w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca. Udział w spisie jest obowiązkowy.

źrodło: rdc.pl

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x