Najnowsza inwestycja Google w Polsce.

Google zaczął swoją najnowszy projekt inwestycyjny w Polsce – region Google Cloud w Warszawie, oznajmiła dyrektorka Google Cloud  w Warszawa Magda Dziewguć. Korporacja ma w planach zatrudnianie nowych specjalistów, w szczególności inżynierów chmurowych.

„Warszawski region Google Cloud jest 25. takim ośrodkiem na świecie, siódmym i jedynym, jaki firma otworzy w tym roku w Europie. Jest to ogromnej skali infrastruktura w trzech niezależnych strefach i z globalną hipersiecią dla firm, które potrzebują dużej mocy obliczeniowej, bezpiecznej infrastruktury i przechowywania danych w Polsce i chcą rozwijać aplikacje. Zwiększamy również inwestycje w biura. Chcemy zatrudniać inżynierów cloud i innych specjalistów” – tak wypowiedziała się dyrektor Dziewguć podczas prezentacji otwarcia.

Dyrektor Google CEE Artur Waliszewski wskazuje że biuro Google zatrudnia już 500 specjalistów dedykowanych Google Cloud, a ma zamiar zatrudniać w Warszawie i Wrocławiu.

REKLAMA

Region Google Cloud jest  infrastrukturą obliczeniową, która ma przetwarzać ogromne ilości danych bezpiecznie oraz ponadto ma mieć zastosowanie w uruchamianiu najbardziej zaawansowanych systemów IT oraz aplikacji. Google zapowiadał otwarcie  infrastruktury obliczeniowej w 2019 roku, po zawarciu partnerstwa z Chmurą Krajową.

Infrastruktura Google Cloud Warszawa to część globalnej sieci firmy zapewniającej dostęp do usług chmury obliczeniowej firmom i instytucjom. Region Google Cloud ma na celu pomoc polskim przedsiębiorstwom w cyfrowej transformacji oraz przyspieszyć wprowadzanie technologii chmurowych do gospodarki. Jest to pierwsza tego typu infrastruktura globalnego dostawcy usług chmury publicznej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Warszawski ośrodek składa się z trzech samorządnie pracujących stref dostępowych, połączonych superszybką siecią, co chroni przed ewentualnymi awariami w działaniu usług. W chmurze Google przedsiębiorstwa mogą nie tylko magazynować nawet największe zbiory danych, ale także badać je w czasie rzeczywistym z użyciem sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.

W informacji o inwestycji stwierdzona – ”Pozwala to optymalizować decyzje biznesowe i procesy w firmie, a także obniżać koszty obsługi IT. Z kolei dla konsumenta może to oznaczać na przykład lepsze doświadczenie w korzystaniu ze sklepu internetowego, szybsze dostarczenie zamówień złożonych online, sprawniejsze systemy usług publicznych, niezakłócony dostęp do aplikacji obsługujących konto bankowe czy nawet mniejsze opóźnienia w transporcie zbiorowym”

Region Google Cloud w Polsce zapewnia najwyższej jakości zabezpieczenia informatyczne i pozwala lokalnie przechowywać dane i pozostawić zgodności z krajowymi normami. Zainteresowane firmy oraz indywidualni  klienci już mogą skorzystać z zestawu najważniejszych produktów, takich jak Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner czy BigQuery. Fizyczne ulokowanie regionu chmurowego Google w Polsce sprawia, że opóźnienia w przesyłaniu danych są zredukowane do minimum. Dzięki temu strony oraz aplikacje działają szybciej, udoskonalając korzystanie z różnych serwisów czy usług, co pozytywnie przekłada się nie tylko na doświadczenie konsumenta, ale również na zyski i rozwój przedsiębiorstw.

Warszawskie centrum inżynieryjne rozwijające technologie Google Cloud to część flagowej inwestycji firmy w Polsce. Kilkusetosobowy zespół inżynierski w Warszawie pracuje nad usługami i produktami, z których korzystają nie tylko polscy partnerzy firmy, ale też globalni klienci usług chmurowych Google.

źródło: businessinsider.com.pl

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
Robert
Robert
2 lat temu

Dobre info!

1
0
Skomentuj!x