Nowe obostrzenia. Co zostanie zamknięte?

W czwartek odbyła się konferencja, na której ogłoszono nowe obostrzenia w całej Polsce. Jest to związane z cały czas postępującą trzecią falą pandemii i biciem rekordów zakażeń. Nowe restrykcje wejdą w życie od soboty.

Od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte pozostaną centra i galerie handlowe, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Zamknięte będą również sklepy meblowe i budowlane, których powierzchnia przekracza 2 tys. m2. Nieczynne będą też salony urody i zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. Przez te dwa tygodnie zamknięte będą przedszkola i żłobki, jednak wyjątkiem są rodzice, którzy wykonują zawód medyczny lub służb porządkowych (żołnierze, policja, straż pożarna). Minister zdrowia dodał, że rodzice nadal będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego.

W sklepach będą obowiązywać nowe limity osób. W obiektach do 100m2 jest to jedna osoba na 15m2, a w większych sklepach – jedna osoba na 20m2. Nadal trzeba zakrywać usta i nos maseczką oraz zachowywać 1,5 m odległości od innych osób.

REKLAMA

Wyłączone z użytku będą obiekty sportowe takie jak korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe. Będą mogli z nich korzystać tylko ci, którzy uprawiają sport zawodowo. Wydarzenia sportowe będą mogły odbywać się bez udziału publiczności.

W kościołach może przebywać maksymalnie 1 osoba na 20m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra.

Najgorsza sytuacja jest w województwie śląskim, gdzie wczoraj zarejestrowano 5430 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Województwo mazowieckie zajmuje drugie miejsce w niechlubnym rankingu. W naszym województwie potwierdzono 5104 dziennych przypadków.

źródło: polsatnews.pl / PAP

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x