Nowodwory: Wypadek na budowie. Balkon przygniótł pracownika.

Dramatyczny wypadek na warszawskiej Białołęce. Balkon jednego z nowych budynków spadł na przebywającego pod nim pracownika budowlanego i przygniótł mu nogi. Musieli go uwalniać strażacy. Mężczyzna był przytomny, trafił już do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn tej sytuacji.

Do zdarzenia doszło dziś, o godz. 10.45, na ul. Mehoffera na warszawskiej Białołęce. Trwały tam prace wykończeniowe w nowo powstałym budynku. – Metalowa część balkonu spadła na przebywającego pod nim mężczyznę. Jest przytomny. Zostanie przewieziony do szpitala – mówiła Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. – Nasze zadanie polegało na wyciągnięciu pracownika budowlanego, który został przygnieciony. Balkon z pierwszego piętra zerwał się, a właściwie złożył się jak scyzoryk, nie odrywając się do końca, tylko jakby oparł się o ziemię, przygniatając przebywającemu pod nim mężczyźnie nogi. Istniała groźba, że oderwie się do końca. 

REKLAMA

– Przy pomocy sprzętu hydraulicznego i specjalnych poduszek hydraulicznych ostrożnie unieśliśmy część balkonu i uwolniliśmy mężczyznę. Trafił do szpitala. Z naszej strony działania zostały już zakończone – dodaje Michał Konopka.

W akcji brało udział 15 strażaków. Na miejscu pracują jeszcze policjanci i inspektorzy nadzoru budowlanego. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn wypadku.

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x