Otwarcie nowo wybudowanej przychodni na Pradze-Południe

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski otworzył nowo wybudowaną przychodnię na Pradze-Południe. Zostanie ona uruchomiona już od najbliższego poniedziałku, a w jej nowoczesnym budynku znajdziemy gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie zdrowia psychicznego dla dzieci i dorosłych oraz dzienny oddział psychiatryczny. Warszawa przekazała 19,5 mln zł na budowę i wyposażenie przychodni.

Przychodnia znajduje się przy ul. Styrskiej i trwała prawie dwa lata.
Pandemia koronawirusa pokazała, że służba zdrowia to absolutny priorytet, dlatego nie zwalniamy tempa jeśli chodzi o inwestycje z obszaru opieki zdrowotnej – powiedział Rafał Trzaskowski. – Tylko w ostatnich trzech latach przeznaczyliśmy na miejskie szpitale i przychodnie ponad 160 mln zł, a w tym roku będzie to kolejnych blisko 40 mln zł

Budynek posiada 3,2 tys. m² powierzchni użytkownej. Na parterze znajdują się gabinety podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych i dzieci. Na pierwszych piętrze znajdują się poradnie zdrowia psychicznego, a na drugim piętrze dzienny oddział psychiatryczny dla dorosłych. Przychodnia została wyposażona w sprzęt medyczny: m. in. aparat EKG, aparat USG, defibrylatory, detektor tętna płodu, fotel ginekologiczny, stanowiska do pobrania krwi, zestawy komputerowe i pomoce dydaktyczne. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

W budynku jest również parking podziemny z 35 stanowiskami.

źrodło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x