Prawie 1600 propozycji nazw dla nowych pociągów

Mieszkańcy stolicy mieli szansę zaproponować nazwę dla nowych pociągów metra, które na przełomie 2021 i 2022 roku przyjadą do Warszawy. Pierwszy etap konkursu właśnie się zakończył – wpłynęło niemal 1600 propozycji.

W poniedziałek pracę rozpoczęła komisja konkursowa, która spośród zgłoszeń nadesłanych przez warszawiaków wybierze pięć nazw dla pociągu. Zwycięskie nazwy, oraz dodatkowo jedna zgłoszona przez producenta pociągów, zostaną opublikowane na stronie konkursu 10 sierpnia. Od tego momentu wszystkie sześć zostanie poddanych głosowaniu mieszkańców Warszawy, które potrwa od 10 do 23 sierpnia. 

Laureat otrzyma dyplom i pakiet gadżetów od Metra Warszawskiego oraz weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem.

REKLAMA

Zastąpią najstarsze rosyjskie składy

Obecnie pierwszą i drugą linię metra obsługuje 75 pociągów. Znamy je pod nazwani Inspiro, Metropolis i Seria 81. Tabor kursujący na torach podziemnej kolejki powiększy się o kolejne 45 składów za półtora roku. Jak przypomniał ratusz, do Warszawy dostarczone zostaną wtedy sześciowagonowe Skody z Czech.

Nowe pociągi mają zastąpić najstarsze rosyjskie składy, kursujące obecnie po pierwszej linii metra. Pasażerowie będą też z nich korzystać, podróżując drugą linią.

Warunkiem udziału w konkursie organizowanym przez ratusz było ukończenie 18. roku życia. Zgłaszający pomysły musieli mieć też rozliczony podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za 2019 rok w Warszawie.

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x