Program „Warszawa szczepi”

Prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował o utworzeniu programu „Warszawa szczepi” już 19 kwietnia. W ramach tego programu ma powstać 13 miejskich punktów masowych szczepień, które wzmocnią działanie dotychczasowo działających 60 punktów szczepień przeciw COVID-19.

Szczepionych ma być ponad 80 tysięcy mieszkańców tygodniowo. Największy punkt ma powstać na stadionie warszawskiej Legii. „W zeszłym tygodniu mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak działa rządowy program szczepień. Po tym jak miliony Polaków ucieszyło się, że program przyspieszył, okazało się, że to błąd systemu. Zależy nam, aby przyspieszyć szczepienia i pomóc mieszkańcom. Dlatego chcemy jak najszybciej ruszyć z programem Warszawa szczepi” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Warszawa uruchomiła jak na razie blisko 60 punktów szczepień w miejskich placówkach i przychodniach. Jest to sukces miasta, bo żaden samorząd w Polsce nie przygotował tylu punktów.

REKLAMA

„W ramach programu uruchomimy 13 punktów szczepień masowych. Będą one działały na terenie warszawskich dzielnic: Białołęki, Targówka, Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa, Wilanowa, Wawra, Śródmieścia i Pragi-Północ oraz na trzech stacjach metra. Po osiągnięciu pełnej operacyjności naszych miejskich punktów, w tym punktów szczepień masowych, będziemy mogli szczepić ponad 80 tysięcy osób tygodniowo – przy założeniu, że władze centralne zapewnią nam nieograniczone dostawy szczepionek” – tłumaczył prezydent.

Lokalizacje tych miejsc wybrano tak, aby można było tam łatwo dojechać publicznymi środkami transportu. Uruchomiona zostanie też strona warszawaszczepi.pl, na której mieszkańcy będą mogli rejestrować się na szczepienia. Każdy może wybrać dowolny punkt niezależnie od tego gdzie mieszka.

Zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska podkreśliła, że organizacja punktów szczepień masowych w Warszawie to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.

Uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa nr 901, która z Dworca Centralnego zapewni dojazd na szczepienia na stadion Legii Warszawa. Przebieg planowanej linii i przystanków pozwolą obsłużyć pasażerów zarówno z rejonu Dworca Centralnego jak 1 oraz 2 linii metra.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x