Przetarg na przebudowę ulicy Marszałkowskiej

W związku z programem Nowe Centrum Warszawy prezydenta Rafała Trzaskowskiego, przebudowana zostanie ulica Marszałkowska. Program ten ma na celu przekształcenie śródmieścia Warszawy w wygodną i zieloną przestrzeń publiczną. Przebudowę przeszła już między innymi al. Jana Pawła II.

Projekt przewiduje pojawienie się większej ilości zieleni przy ulicy Marszałkowskiej. Pod uwagę są brane dwa odcinki: pl. Konstytucji do ul. Nowogrodzkiej i od ul. Królewskiej do placu Bankowego. Wszystko opierać się będzie na koncepcji opracowanej przez Zarząd Zieleni i zostanie skonsultowane z mieszkańcami. Koncepcja zakłada posadzenie drzew, krzewów i żywopłotów.

Przebudowany zostanie również chodnik. Zostanie on oddzielony od drogi rowerowej. Rowerzyści natomiast otrzymają trasę po obu stronach ulicy. Dla pieszych powstaną nowe przejścia, przy Żurawiej i Wilczej. Sygnalizacja świetlna na całej ulicy będzie ustawiona na priorytet komunikacji zbiorowej. Przebudowa może ruszyć jeszcze w 2022 roku.

REKLAMA

Program Nowe Centrum Warszawy zmienia ścisłe śródmieście na lepsze. Na początku marca ruszyła przebudowa placu Pięciu Rogów. Ogłoszony został konkurs architektoniczny na ulicę Chmielną. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na przebudowę ulicy Zielonej.

Prezydent Rafał Trzaskowski podsumował swój program słowami: „Chciałbym, aby w najbliższych latach Warszawa przeszła metamorfozę podobną do tej, którą przeszły Kopenhaga, Sztokholm czy Amsterdam”.

źrodło: Urząd miasta stołecznego Warszawy / źrodło zdjęcia: Strona internetowa Urzędu m. st. Warszawy

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x