Rafał Trzaskowski trafił do szpitala

Prezydent Rafał Trzaskowski 12 marca poinformował, że on, jego żona oraz ich dzieci są zakażeni koronawirusem. Z tego też powodu przeszedł na zdalny tryb pracy.

Dzisiaj (23.03) poinformował na Twitterze, że znajduje się w szpitalu. „Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie” – napisał w twittcie.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że nikt z zarządu miasta nie przeszedł na kwarantannę w związku z zakażeniem prezydenta. Wyjaśniła, że spotkania i kolegia z udziałem zarządzających Warszawą odbywają się w formie zdalnej i przebywają oni w różnych pomieszczeniach. Oprócz tego do urzędu przychodzą rotacyjnie, co tydzień pracując z domu.

REKLAMA

Przed uzyskaniem pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, Rafał Trzaskowski odbył kilka spotkań. Między innymi w czwartek 11 marca z kilkunastoma włodarzami miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich uczestniczył w konferencji prasowej. Poza prezydentem Trzaskowskim byli tam prezydenci lub wiceprezydenci: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Łodzi, Lublina, Krakowa, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. O objęciu tych osób kwarantanną zadecyduje sanepid.

źródło: polsatnews.pl

5 1 Głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x