Śniadanie wielkanocne dla każdego

Miasto we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce chce zapewnić samotnym osobom, seniorom i rodzinom potrzebującym wsparcia świąteczne wielkanocne paczki. Poszukiwani są beneficjenci tej akcji, ale także wolontariusze, którzy będą chcieli dostarczać podarunki.

„Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą” to pandemiczna alternatywa świątecznego śniadania przy wielkanocnym stole dla osób, które niestety nie mają z kim przeżyć takiego posiłku lub na zapełnienie stołu nie mogą sobie pozwolić. Pandemia po raz drugi niszczy święta wielkanocne i tak jak w zeszłym roku należy unikać dużych zgromadzeń, a lekarze zalecają nawet powstrzymanie się od kilkuosobowych spotkań na święta. „Pandemia pokazała nam, jak ważna jest solidarność społeczna i że wśród nas jest wiele osób, które chcą pomagać innym” – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Paczki trafią do potrzebujących warszawiaków w Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia tak, aby mogli zasiąść do wielkanocnego śniadania. Pakunek będzie zawierał wszystko, co jest tradycyjnie uznawane za posiłek wielkanocny – biały barszcz lub żurek, 2 jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta. Znajdą się tam również życzenia, słodycze oraz drobne upominki.

REKLAMA

Do pakowania i roznoszenia paczek miasto potrzebuje przynajmniej 100 osób. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę  Ochotnicy Warszawscy. Zgłaszać mogą się osoby, które mają więcej niż 14 lat i dysponują własnym środkiem transportu, którym dotrą do mieszkań odbiorców pomocy wielkanocnej.

Zgłoszenia osób, które potrzebują świątecznej paczki, przyjmowane są od 22 marca do 31 marca w godzinach od 9:00 do 17:00 pod numerem telefonu 517 989 649.

źródło: wawalove.wp.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x