Sulejówek. Prezydent zainauguruje program wsparcia budowy retencji

Prezydent Andrzej Duda złoży dziś wizytę w Sulejówku na Mazowszu. O 12:30 weźmie udział w inauguracji programu „Moja woda” w parku Glinianki. Przewidziano wystąpienie prezydenta.

Program „Moja woda” zakłada udzielenie dotacji do inwestycji na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej, obejmujących budowę systemów do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych.

Początkiem maja prezydent poinformował na antenie TVP, że wydatki na gospodarkę retencyjną rosną systematycznie. – W 2018 roku było to ok. 660 mln zł, ale w tym roku jest to już 2 mld 200 mln zł. Więc to pokazuje, jak to narasta. A plan realizacji działań retencyjnych na najbliższe siedem lat – do 2027 roku – to ponad 10 mld zł, które są na ten cel przewidywane. Budowa dziewięciu wielkich zbiorników retencyjnych, ponad 30 mniejszych i ta zupełnie mała retencja – mówił.

REKLAMA

Ponadto dziś około 14:00 w miejscowości Tyszki Nadbory Andrzej Duda pojawi się na budowie węzła drogowego na drodze S61 Via Baltica. Prezydent będzie też w Troszynie, gdzie o 15:00 ma wygłosić przemówienie przed miejscową siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej.

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x