Trzy dni kolejek na placu Bankowym. „Zaszczepiono około 3,5 tysiąca osób”

Poniedziałek był ostatnim dniem szczepień trwających przez majówkowy weekend na placu Bankowym w Warszawie. Przez trzy kolejne dni mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 był najbardziej obleganym miejscem w stolicy. Zaszczepiono ok. 3,5 tys. osób.

Na dziedzińcu pałacu Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu, gdzie siedzibę ma ratusz i urząd wojewódzki, w majówkę stanął kontenerowy punkt szczepień. Kolejne dwa zostały zorganizowane w budynku urzędu. W punkcie na placu Bankowym, mogli zaszczepić się wszyscy, którzy mają wystawione już skierowanie. W poniedziałek mogli szczepić się już 34-latkowie.

Przez trzy dni na placu Bankowym – jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki – udało się zaszczepić ok. 3,5 tysiąca osób. W sobotę, 1 maja padł rekord – szczepionki przyjęło 1200 chętnych. Kolejne 1043 osoby zaszczepiono 2 maja.

REKLAMA

W poniedziałek wieczorem MUW podsumował akcję szczepień na Twitterze:

O czekających w kolejce warszawiaków zadbał miejski ratusz, który w autobusach urządził poczekalnie. Za tę pomoc podziękowali prezydentowi Trzaskowskiemu wojewoda Konstanty Radziwiłł oraz Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

O bezpieczeństwo, oprócz żołnierzy WOT dbali również strażnicy miejscy.

Wojewoda Konstanty Radziwiłł podkreślił jeszcze w piątek, że akcja ma charakter promocyjny i zachęcił warszawiaków do skorzystania z okazji. – Szczepienia są dobrą odpowiedzią na wszystkie problemy związane z epidemią, zarówno te zdrowotne, czyli zagrożenie zdrowia i życia obywateli, jak i gospodarcze. Niewątpliwie, jeżeli zaszczepimy się w większej liczbie, to uda się zdusić szybko pandemię. To jest jedyna droga, żeby jak najszybciej powrócić do normalności – powiedział.

źródło : tvn24.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x