Ulewa i zalane ulice w Warszawie

Kolejna wielka ulewa nawiedziła Warszawę. W poniedziałek 22 czerwca nad stolicą pojawiła się zapowiadana burza. Opady deszczu były bardzo obfite i powodowały lokalne podtopienia. Na jezdniach zbierała się woda, a samochody z trudem przemierzały kolejne metry.

W kwestii opadów IMGW informowało, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być przedłużane w oparciu o najnowsze dane obserwacyjne i prognostyczne. Możliwa jest też zmiana stopnia ostrzeżenia.

Dodatkowo informowano również o możliwych burzach z gradem. W komunikacie IMGW czytamy, że aktualnie występują burze z intensywnym deszczem, o natężeniu 20 mm/h, a lokalnie, szczególnie w okolicy Pułtuska, do 30 mm/h. Sytuacja może przenieść się nad Warszawę.

REKLAMA

To nie koniec złej pogody. W ostatnich dniach czerwca przewidywane są kolejne burze, które mogą przynieść równie intensywne opady deszczu.

Więcej zdjęć TUTAJ.

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x