Warszawa miastem przyjaznym dla przedsiębiorców

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu „Program przedsiębiorcza Warszawa”, który jest częścią gospodarczych programów wykonawczych „Strategii #Warszawa2030”.

Program kierowany jest do osób, które prowadzą działalność gospodarczą w Warszawie  lub zamierzają ją otworzyć, a szczególnie do działających lokalnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw handlowych u usługowych. Konsultacje rozpoczną się 20 kwietnia i potrwają do 12 maja 2021 roku. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie konsultacje.um.warszawa.pl/przedsiebiorcza_warszawa.

Celem programu jest tworzenie i rozwijanie w Warszawie przyjaznych warunków do zakładania i prowadzenia biznesu. Skutki tych działań mają też wpływać na dzielnicowe rynki pracy. Ratusz chce, żeby mieszkańcy stolicy mogli większość swoich codziennych potrzeb realizować w pobliżu miejsca zamieszkania. Ułatwiony zostanie dostęp do informacji o warunkach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, poszerzona będzie oferta doradcza i szkoleniowa, a także promowana i premiowana będzie przedsiębiorczość.

REKLAMA

Jednym z problemów, z którym borykają się przedsiębiorcy jest koszt wynajęcia odpowiedniego lokalu. Tworzenie przestrzeni do wspólnej pracy oraz ułatwienia w dostępie do miejskich lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie różnych dzielnic pozwoli na zmniejszenie koncentracji biznesu w centrum i poprawi lokalne warunki jego prowadzenia.

„Program jest skoordynowanym przedsięwzięciem wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na jeszcze większą skalę” – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy. – „Warszawa jest bardzo dobrym miejscem do prowadzenie biznesu, jednak atrakcyjność poszczególnych dzielnic miasta pod tym względem jest zróżnicowana. Chcemy to zmienić, dlatego opracowujemy ujednolicony system wsparcia przedsiębiorców, który będzie działał w całym mieście. Chcemy, aby warszawiacy postrzegali możliwość prowadzenia biznesu także w dzielnicach oddalonych od ścisłego centrum jako szansę, ponieważ w każdej dzielnicy mieszkają ich potencjalni klienci oraz pracownicy” – dodała.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x