Warszawa: Około 650 wolnych miejsc w żłobkach

Jak poinformował oficjalny portal Warszawy w warszawskich żłobkach jest jeszcze nawet 650 miejsc. Oznacza to, że jeśli ktoś jeszcze chce zapisać swojego malucha do żłobka na nowy rok, może to zrobić mimo, iż oficjalnie rekrutacja została zamknięta.

– W ciągu niecałego roku przygotowaliśmy ponad 7 tys. dodatkowych miejsc opieki dla najmłodszych warszawiaków – tak szybki wzrost jest bezprecedensowy w skali Europy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. I dodaje: – Po zakończonym procesie rekrutacji do żłobków nadal dysponujemy ponad 650 wolnymi miejscami, dlatego będziemy informowali rodziców, gdzie są one dostępne. 

Ponieważ chęć skorzystania z opieki żłobkowej nadal deklaruje część rodziców, którzy nie otrzymali miejsca w żłobku „pierwszego wyboru”, co tydzień, począwszy od 31 lipca, będzie przedstawiana aktualna lista wolnych miejsc w placówkach. Informacje będą dostępne na stronie internetowej Zespołu Żłobków m.st. Warszawy zlobki.waw.pl oraz rozsyłane do rodziców, aby ułatwić znalezienie żłobka w pobliżu swojego miejsca pracy lub miejsca zamieszkania.

REKLAMA

źródło: UM Warszawa

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x