Warszawa pomoże w spłacie zadłużeń w lokalach miejskich

Warszawiacy, którzy mają trudności ze spłacaniem zadłużenia zarówno, gdy jeszcze zajmują mieszkanie komunalne, jak i w sytuacji, gdy już nie zajmują takiego lokalu, ale zostali z zadłużeniem, mogą skorzystać z II edycji programu „Restrukturyzacja zadłużeń w mieszkaniach komunalnych”, w ramach której można uzyskać umorzenie kwoty zadłużenia na poziomie 60%.

Prawo do przystąpienia do restrukturyzacji mają osoby, które były zadłużone w dzień składania wniosku oraz w dniu 31 grudnia 2018r. Wnioski można składać do 29 czerwca 2021 roku u burmistrza dzielnicy lub dzielnicowego Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami. Ważnym warunkiem udziału w programie jest również brak zanotowanych interwencji za zakłócanie porządku.

Zadłużenie poprzez częściowe umorzenie może być spłacane na cztery sposoby.

REKLAMA

Pierwszy z nich to forma podstawowa jednorazowa, w której należy spłacić 40% długu w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy, a pozostałe 60% zostaje umorzone.

Druga forma to wariant podstawowy ratalny, w którego przypadku do spłaty jest 60% długu w ratach, w okresie do 5 lat, gdy dług nie przekracza 10 tys. zł lub do 10 lat przy wyższych długach. Umorzone zostanie 40% zadłużenia.

Trzecia forma jest skierowana do osób ogrzewających mieszkania energią energetyczną. W tym przypadku do spłaty jest 40% zadłużenia w ratach.

Ostatnia forma spłaty jest przeznaczona dla osób solidarnie odpowiadających za długi. Do spłaty w ratach jest 60% „swojej” części długu (wyliczenie wg. wzoru), a zwolnienie od uregulowania 40% długu. Z tego wariantu mogą skorzystać mieszkańcy borykający się z solidarną odpowiedzialnością za dług.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x