Warszawa rozpoczyna budowę trzeciej linii metra

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o tym, że w Warszawie powstanie trzecia linia metra. W najbliższy czwartek na jego wniosek, Rada Miasta ma zdecydować o przesunięciu pieniędzy na pierwszy etap prac.

Nowa linia ma połączyć Pragę-Południe z centrum stolicy, a docelowo także z Ochotą i Mokotowem. W pierwszym etapie budowy, który zakończy się w 2028 roku, powstanie sześć nowych stacji.

„To nie była łatwa decyzja, bo sytuacja finansowa miasta jest naprawdę trudna. Warszawa musi jednak stać się nie tylko idealnym miejscem do pracy, ale także wymarzonym miejscem do życia. Budowa trzeciej linii metra ma tu kluczowe znaczenie, bo komunikacja jest jedną z najważniejszych usług jakie świadczymy naszym mieszkańcom” – powiedział prezydent.

REKLAMA

Nowa linia zostanie poprowadzona od stacji Stadion Narodowy. Stamtąd M3 pojedzie na kolejne stacje: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i stację Gocław. Stacja Stadion Narodowy stanie się kluczowym więzłem komunikacyjnym, umożliwiającym przesiadkę do pociągów na dworcu PKP, linii autobusowych i tramwajów.

„Warszawa to miasto równowagi i harmonii. To tu spotyka się historia z nowoczesnością, pod dachem Warszawy mieszkają przyjezdni i rdzenni warszawiacy tu w końcu manifestują swoje poglądy i idee ludzie z całkowicie innych światów. Właśnie dlatego tak istotne jest, żebyśmy zawsze pamiętali również o tym, że składa się z dwóch brzegów i budowali jak najwięcej mostów i połączeń, które będą ją zszywać i scalać” – wyjaśnił Rafał Trzaskowski.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x