Warszawa wspiera finansowo inne samorządy

Około 2,5 mln złotych miasto stołeczne Warszawa przekazało na pomoc w odbudowie zniszczeń po katastrofach innym samorządom od 2019 roku, dzięki decyzjom prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Jedną z pierwszych decyzji było przekazanie w październiku 2019 roku dotacji w wysokości 80 000zł dla Kazimierzy Wielkiej na zakup i montaż urządzeń w ramach odbudowy placu zabaw przy szkole podstawowej zniszczonego podczas powodzi. Latem tego samego roku została również podjęta uchwała przekazująca dotację dla gminy Mieszkowice na wykonanie dokumentacji oraz odbudowę budynku mieszkalnego zniszczonego w wyniku pożaru.

Kolejnymi uchwałami miasto przekazało łącznie 2 mln z pomocy na wsparcie dziewięciu podkarpackich gmin poszkodowanych przez klęskę nawałnic. Otrzymały ją: Markowa, Łańcut, Jawornik Polski, Brzyska, Kołaczyce oraz miasto i gmina Sieniawa, miasto i gmina Kańczuga, i miasto i gmina Jasło.

REKLAMA

Zgodnie z przyjętą pod koniec 2020 roku uchwałą, 1 lutego 2021 r. Warszawa przekazała dotację w wysokości 200 000 zł dla gminy Korczyna z województwa podkarpackiego na odbudowę gminnej infrastruktury drogowej zniszczonej podczas gwałtownej ulewy.

„Samorządy muszą się wspierać, szczególnie w ciężkich czasach i w obliczu niecodziennych wyzwań – to jasne” – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta, Ewa Malinowska-Grupińska.

Dokładna łączna kwota przekazana innym samorządom przez m. st. Warszawę w latach 2019 – 2021 to 2 480 000,00 zł.

źródło: um.warszawa.pl

4.5 2 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
Robert
Robert
2 lat temu

Najpierw niech że ściekami sobie zrobią porządek!

Aga
Aga
2 lat temu

Super artykuł. Polecam

mieszkaniec Radomia
mieszkaniec Radomia
2 lat temu

Jakoś tego nie czuję…

3
0
Skomentuj!x