Warszawska zbiórka ubrań „Coś dobrego”

Urząd m. st. Warszawy zaprasza do przekazywania na zbiórkę „Coś dobrego” ubrań, na przykład przy okazji wiosennych porządków w szafie. Każdy 1 kg ubrań w dobrym stanie to 1 zł na fundację „Przyjaciele Palucha”, która leczy bezdomne zwierzęta. Paczki od mieszkańców odbierze kurier, a ubrania zyskają drugie życie.

„Na wiosnę porządkujemy w szafach, dlatego ruszyliśmy ze zbiórką odzieży, by zachęcić mieszkańców do ograniczenia powstawania odpadów. W pierwszej odsłonie akcji postanowiliśmy wesprzeć fundację, która działa przy Schronisku Na Paluchu” – powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. – „Zaczęliśmy od siebie. W ramach wewnętrznego wolontariatu urzędnicy zbierają nienoszone już bluzki, spodnie, buty. A równolegle zapraszamy do udziału każdego, kto chce zrobić coś dobrego dla środowiska i dla czworonogów” – dodał.

Zbiórka „Coś dobrego” pod hasłem „Mniej rzeczy, więcej dobroci” odbywa się dzięki współpracy z inicjatywą Ubrania do oddania. Będzie ona trwała od 29 marca do 30 sierpnia za pośrednictwem platformy Ubrania do oddania. Darowizny pozwolą na zakup inkubatora dla zwierząt do szpitala w Schronisku Na Paluchu.

REKLAMA

Do paczek (min. 10 kg) można pakować wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej – nowe i używanie, ale bez dziur, bez zmechaceń, bez plam – takie, które moglibyśmy jeszcze założyć. Przyjmowane będą ubrania, buty, torebki i biżuteria.

Aby przekazać ubrania należy uzbierać 10 kg ubrań, spakować je do paczki, wejść na stronę Ubrania do oddania, podać liczbę kartonów, adres i dogodny  termin odbioru. Bezpłatny kurier przyjedzie pod wskazany adres, a darowizna trafi na konto fundacji.

Osoby, które chcą przekazać kilka sztuk odzieży mogą od 12 do 16 kwietnia oddać je w wejściach: Urzędu Dzielnicy Białołęka, Urzędu Dzielnicy Śródmieście, Urzędu Dzielnicy Ursus, Urzędu Dzielnicy Ursynów, Urzędu Dzielnicy Wawer. Punkty będą czynne w godzinach pracy danej placówki.

źródło: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x