reklama

Wirtualne lekcje w świecie Minecraft

Opublikowano:
Autor:

Wirtualne lekcje w świecie Minecraft - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa
reklama

Urząd miasta ogłosił projekt WawaCraft skierowany do uczniów i nauczycieli warszawskich placówek oświatowych. Będzie on łączył naukę i zabawę za pomocą gry Minecraft: Education Edition. Zgłoszenia można wysyłać do 30 kwietnia. "Wykorzystujemy potencjał platformy cyfrowej Eduwarszawa.pl i we współpracy z Microsoft Polska i Mindcloud zapraszamy nauczycieli i uczniów (w wieku 10-16 lat) warszawskich samorządowych szkół i placówek oświatowych do udziału w projekcie WawaCraft. Zaprezentujemy zastosowanie gry Minecraft: Education Edition w nauczaniu zdalnym i stacjonarnym na różnych przedmiotach" - napisano na stronie urzędu m. st. Warszawy. Projekt ten ma być odpowiedzią na potrzebę atrakcyjnych i urozmaiconych lekcji. Jest on kolejną propozycją w ramach rozwijającej się platformy Eduwarszawa.pl, która skupia aktualnie ponad 200 tys. użytkowników. Minecraft: Education Edition jest używany przez nauczycieli na całym świecie. "W Nowym Jorku uczniowie wspólnie z nauczycielami – w grze – wykorzystując Minecraft: Education Edition zrekonstruowali budynek szkoły. W Walii i w Kanadzie eksplorowali architekturę – także poruszając się w wirtualnym świecie gry Minecraft. W ubiegłym roku odbył się Minecraft Education Global Build Championship. Międzynarodowy konkurs zgromadził prace ponad 1250 uczniów, którzy w grze projektowali świat, w którym ludzie mogliby bezpiecznie i szczęśliwie żyć w zgodzie ze światem natury" - powiedziała dyrektorka ds. edukacji w polskim oddziale Microsoft, Cecylia Szymańska. "Przykładów wykorzystania gry Minecraft w edukacji nie trzeba jednak szukać daleko. Uczniowie rzeszowskich szkół zaprojektowali „miasto innowacji” korzystając z Minecraft: Education Edition. Z kolei Godzina Kodowania gromadzi setki, a nawet tysiące uczniów szkół podstawowych, którzy uczą się i rozwijają kreatywność wykorzystując kodowanie, czyli współczesny język obowiązkowy " - dodała Uczestnicy projektu otrzymają pakiet map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii, nauk ekologicznych lub innych związanych z przedmiotem nauczania. Nauczycielom, którzy zdecydują się na prowadzenie takich zajęć zapewnione zostanie tematyczne szkolenie online oraz wsparcie ekspertów przez cały okres trwania projektu. Na koniec projektu odbędzie się konkurs dla zespołów szkolnych (nauczyciel i grupa uczniów) na stworzenie własnych map edukacyjnych. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i udostępnione jako materiał dydaktyczny dla warszawskich placówek edukacyjnych. Projekt dzieli się na różne etapy:

  • 12.04 - 30.04 - przyjmowanie zgłoszeń poprzez elektroniczny system Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy
  • 11.05 oraz 13.05 - webinarium dla nauczycieli pt. "Jak prowadzić zajęcia z użyciem Minecraft: Education Edition"
  • maj - czerwiec br. - realizacja zajęć szkolnych z użyciem Minecraft: Education Edition
  • czerwiec br. - konkurs map edukacyjnych w obszarach tematycznych: EkoCraft, SzachCraft i HistoCraft
  • do 11 czerwca - nadsyłanie prac konkursowych przez maksymalnie 5-osobowe zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy uczniów
Konkurs zostanie rozstrzygnięty jeszcze w tym roku szkolnym. źródło: um.warszawa.pl / grafika: education.minecraft.net

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama