Wirtualne lekcje w świecie Minecraft

Urząd miasta ogłosił projekt WawaCraft skierowany do uczniów i nauczycieli warszawskich placówek oświatowych. Będzie on łączył naukę i zabawę za pomocą gry Minecraft: Education Edition. Zgłoszenia można wysyłać do 30 kwietnia.

„Wykorzystujemy potencjał platformy cyfrowej Eduwarszawa.pl i we współpracy z Microsoft Polska i Mindcloud zapraszamy nauczycieli i uczniów (w wieku 10-16 lat) warszawskich samorządowych szkół i placówek oświatowych do udziału w projekcie WawaCraft. Zaprezentujemy zastosowanie gry Minecraft: Education Edition w nauczaniu zdalnym i stacjonarnym na różnych przedmiotach” – napisano na stronie urzędu m. st. Warszawy.

Projekt ten ma być odpowiedzią na potrzebę atrakcyjnych i urozmaiconych lekcji. Jest on kolejną propozycją w ramach rozwijającej się platformy Eduwarszawa.pl, która skupia aktualnie ponad 200 tys. użytkowników.

REKLAMA

Minecraft: Education Edition jest używany przez nauczycieli na całym świecie. „W Nowym Jorku uczniowie wspólnie z nauczycielami – w grze – wykorzystując Minecraft: Education Edition zrekonstruowali budynek szkoły. W Walii i w Kanadzie eksplorowali architekturę – także poruszając się w wirtualnym świecie gry Minecraft. W ubiegłym roku odbył się Minecraft Education Global Build Championship. Międzynarodowy konkurs zgromadził prace ponad 1250 uczniów, którzy w grze projektowali świat, w którym ludzie mogliby bezpiecznie i szczęśliwie żyć w zgodzie ze światem natury” – powiedziała dyrektorka ds. edukacji w polskim oddziale Microsoft, Cecylia Szymańska. „Przykładów wykorzystania gry Minecraft w edukacji nie trzeba jednak szukać daleko. Uczniowie rzeszowskich szkół zaprojektowali „miasto innowacji” korzystając z Minecraft: Education Edition. Z kolei Godzina Kodowania gromadzi setki, a nawet tysiące uczniów szkół podstawowych, którzy uczą się i rozwijają kreatywność wykorzystując kodowanie, czyli współczesny język obowiązkowy „ – dodała

Uczestnicy projektu otrzymają pakiet map i scenariuszy lekcji o tematyce varsavianistycznej, a także z zakresu informatyki, chemii, nauk ekologicznych lub innych związanych z przedmiotem nauczania. Nauczycielom, którzy zdecydują się na prowadzenie takich zajęć zapewnione zostanie tematyczne szkolenie online oraz wsparcie ekspertów przez cały okres trwania projektu.

Na koniec projektu odbędzie się konkurs dla zespołów szkolnych (nauczyciel i grupa uczniów) na stworzenie własnych map edukacyjnych. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i udostępnione jako materiał dydaktyczny dla warszawskich placówek edukacyjnych.

Projekt dzieli się na różne etapy:

  • 12.04 – 30.04 – przyjmowanie zgłoszeń poprzez elektroniczny system Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy
  • 11.05 oraz 13.05 – webinarium dla nauczycieli pt. „Jak prowadzić zajęcia z użyciem Minecraft: Education Edition”
  • maj – czerwiec br. – realizacja zajęć szkolnych z użyciem Minecraft: Education Edition
  • czerwiec br. – konkurs map edukacyjnych w obszarach tematycznych: EkoCraft, SzachCraft i HistoCraft
  • do 11 czerwca – nadsyłanie prac konkursowych przez maksymalnie 5-osobowe zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy uczniów

Konkurs zostanie rozstrzygnięty jeszcze w tym roku szkolnym.

źródło: um.warszawa.pl / grafika: education.minecraft.net

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x