Wójt Gminy Baranów odwołany!

We wczorajszym referendum mieszkańcy Gminy Baranów zdecydowali o odwołaniu wójta Waldemara Brzywczego. To alarmująca wiadomość także dla innych włodarzy.

Zdecydowana większość głosujących opowiedziało się za odwołaniem obecnego wójta. Liczba ważnych oddanych głosów to 1737. Aż 1474 osoby zagłosowały za odwołaniem Waldemara Brzywczego.

O organizacji referendum radni zadecydowali już w lutym. Nie pomogła komisja pojednawcza, różnice zdań między radnymi a wójtem były nie do pogodzenia.

REKLAMA

Radni już obniżyli wójtowi pensję, nie dostał absolutorium a każda sesja to przepychanki, co jak można przeczytać na forach internetowych zaczyna irytować mieszkańców, którzy skupieni są na planach budowy CPK, a wielu z nich jest przeciwna temu projektowi.

Radni podejmując uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum, zwrócili uwagę między innymi na: nepotyzm i zatrudnienie córki wójta na stanowisku dyrektora urzędu, bezprawne zwalnianie pracowników, zlecanie usług znajomym, nierealizowanie uchwał radnych, w tym dotyczącej transportu, próba skłócenia radnych, zbyt wysokie koszty utrzymania urzędu, nieefektywna obsługa rady.

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x