Wystawa Schroniska „Na Paluchu”

Schronisko „Na Paluchu” przygotowało wystawę, która ma przybliżyć warszawiakom sylwetki bezdomnych psów i kotów, będących pod opieką schroniska. Wystawę będzie można obejrzeć przez cały kwiecień na pl. Bankowym.

Wystawa „Bezdomny nie znaczy gorszy” jest uhonorowaniem wszystkich zwierząt, które straciły dom. Na zdjęciach widać piętnastu podopiecznych schroniska, którzy czekają na adopcję.

„Chcemy uhonorować wszystkie te zwierzęta, które utraciły opiekę i trafiły do Schroniska Na Paluchu. Jednocześnie chcę bardzo podziękować wszystkim osobom, które podjęły decyzję o adoptowaniu zwierząt, a dzięki temu pobyt w schronisku był dla nich tylko krótkim epizodem” – powiedział podczas otwarcia ekspozycji dyrektor Schroniska „Na Paluchu” Henryk Strzelczyk.

REKLAMA

„Zwracamy uwagę na sytuację zwierząt towarzyszących, które z różnych przyczyn pozbawione zostały opieki człowieka. Ogromny wpływ na zmniejszenie populacji zwierząt niechcianych mają podejmowane corocznie przez m.st. Warszawa akcje bezpłatnego czipowania zwierząt, kastracji zwierząt właścicielskich, wsparcie udzielane organizacjom prozwierzęcym i przeciwdziałającym bezdomności. Skuteczne wyprowadzanie zwierząt z bezdomności realizowane z powodzeniem przez Schronisko „Na Paluchu” jest uzupełnieniem tych działań” – dodała koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Justyna Glusman.

Do Schroniska „Na Paluchu” w 2020 roku trafiły 2293 psy i 1519 kotów. Liczba podopiecznych w schronisku jednak regularnie się zmniejsza. Obecnie przebywa w nim prawie 400 psów i około 50 kotów. W 2020 roku dokonano 1694 psich adopcji i 1245 kocich adopcji. „Tak naprawdę Schronisko pomogło im opuścić drogi bezdomności i znaleźć miejsce u boku kochającej rodziny – tam, gdzie są szanowane i gdzie nigdy już nie powinny stać się bezdomnymi. W przeciągu 2020 roku liczba zwierząt w Schronisku zmniejszyła się o ponad 100. Traktujemy to jako wielki sukces dla naszych potrzebujących zwierząt” – tłumaczył dyrektor Strzelczyk.

Wystawę będzie można oglądać od 1 do 30 kwietnia na placu Bankowym (w podcieniach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego).

źródło/grafika: um.warszawa.pl

0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x