Zabezpieczono ponad 20mln nielegalnych papierosów.

Niedawno wydarzyła się duża akcja przejęcia nielegalnych papierosów przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymano 67-leniego mężczyznę, który wiózł 20mln papierosów za skrzynkami z ziemniakami. 

W piątek odbyła się kontrola pojazdów na pewnym warszawskim parkingu. W jednym z pojazdów znaleźli dużą ilość papierosów bez polskich akcyz.

„W samochodzie ujawniono prawie 9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ukryte były za skrzyniami z ziemniakami. Kierowca pojazdu został zatrzymany do wyjaśnienia, a towar zabezpieczony” – wypowiedziała się rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Iwona Jurkiewcz.

Przeszukano także mieszkanie mężczyzny oraz jedną z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam odkryli 11,6mln kolejnych nielegalnych papierosów. W sumie zabezpieczono 20,6mln papierosów.
-Wartość kontrabandy oszacowano na 15,5 mln złotych, a gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 25 mln zł – mówi rzeczniczka mazowieckiej IAS.
Kierowcę zatrzymano oraz przesłuchano. Został oskarżony o przestępstwo skarbowe. Wiadomo również, że był w przeszłości oskarżony o kradzież z włamaniem.
Źródło: https://tvn24.pl/
0 0 Głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odpowiedzi na konkretne fragmenty
Pokaż wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x