Reklama

Reklama

8 sprawdzonych metod na zarabianie na nieruchomościach

Opublikowano:
Autor:

8 sprawdzonych metod na zarabianie na nieruchomościach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Nieruchomości mogły wytworzyć więcej bogactwa niż jakakolwiek inna branża, ale ludzie wciąż pozostają sceptyczni co do włączenia się do walki. Większość uważa, że ​​muszą zacząć od pewnego rodzaju kapitału, ale nie zawsze tak jest. Jedyną magiczną mocą, której potrzebujesz, jest umiejętność znalezienia pieniędzy, a często nie rozmawiamy dużo, aby otworzyć depozyt. Jeśli wiesz, co robisz, możesz zarabiać na nieruchomościach, nawet jeśli dopiero zaczynasz.

Większość ludzi uważa, że ​​łatwiej jest zarabiać w Internecie niż poważnie zarabiać na nieruchomościach. Ale jedno i drugie jest trudne, jeśli nie wiesz, co robisz. Kiedy poznasz ukształtowanie terenu i zrozumiesz ścieżkę do przodu, możesz robić postępy.
Jeśli posiadasz kapitał i chciałbyś zacząć generować stały dochód z nieruchomości, ale nie wiesz jak zacząć, przeczytaj artykuł "Zostań rentierem z SOS Nieruchomości".
Oto, czego nie potrzebujesz, aby generować dochód na rynku nieruchomości. Nie potrzebujesz kredytu: nawet jeśli masz słaby kredyt, istnieją sposoby na przyszłość, jeśli jesteś wystarczająco zaangażowany. Kilka metod omówionych w tym artykule w ogóle nie opiera się na kredytach. W rzeczywistości wielu odnoszących sukcesy inwestorów w nieruchomości zaczynało bez kredytu lub nawet słabego kredytu. Nie potrzebujesz znacznego kapitału: nie potrzebujesz dużego kapitału, aby zarabiać na nieruchomościach. Oczywiście oznacza to wybieranie tańszych domów lub nieruchomości w trudnej sytuacji i przerzucanie umów. Oznacza to również znalezienie twardych pożyczkodawców lub innych inwestorów, którzy mogą pomóc w przeforsowaniu transakcji. Może to dotyczyć nawet renowacji domu, o ile jesteś dobry w znajdowaniu pieniędzy. Nie potrzebujesz dużych aktywów: Istnieje inne błędne przekonanie, że musisz wyłożyć duże aktywa, aby zabezpieczyć kontrakt lub kupić nieruchomość. Nie musisz tego robić, ale musisz zrozumieć, jak działa kreatywne finansowanie. Większość ludzi po prostu zatrzymuje się w miejscu, ponieważ mają przekonanie o tym, czego potrzebują, aby zacząć.

Jak zarabiać na inwestowaniu w nieruchomości

Jeśli chodzi o dochody z nieruchomości, istnieją dwa sposoby generowania gotówki. Możesz generować dochód pasywny, kupując i trzymając, podczas gdy możesz generować dochód aktywny, zmieniając umowy, przeprowadzając renowacje lub dodając wartość w innym obszarze - na przykład łącząc umowy deweloperskie. Na początku może się to wydawać przytłaczające, ale nie będzie tak onieśmielające, gdy zdobędziesz doświadczenie. Kiedy większość ludzi myśli o zarabianiu pieniędzy w sektorze nieruchomości, zadaje następujące rodzaje pytań:
Jak inwestować w nieruchomości bez pieniędzy? Możesz użyć różnych metod, które obejmują jedną z następujących czynności:
  • Finansowanie sprzedającego poprzez opcje leasingu
  • Handel środkami trwałymi, takimi jak samochody, biżuteria i inne
  • Przejęcie spłaty kredytu hipotecznego innej osoby, która może znajdować się w trudnej sytuacji
  • Sprowadzenie partnera inwestycyjnego z gotówką
  • Pożyczka z banku lub otrzymanie trudnej pożyczki pieniężnej
  • Zaciągnięcie linii kredytowej pod zastaw domu
  • Korzystanie z sieci pożyczkowej peer-to-peer
Jak działa inwestycja w nieruchomości? Inwestowanie w nieruchomości opiera się na koncepcji przepływu środków pieniężnych, co oznacza, że ​​Twój dochód musi przewyższać wydatki. Nazywa się to dodatnim przepływem pieniężnym. Może to działać zarówno w przypadku długoterminowych wynajmów mieszkalnych i komercyjnych, jak i będzie działać w przypadku krótkoterminowych wynajmów wakacyjnych. Czy warto inwestować w nieruchomości? Absolutnie. Jest to jedno ze źródeł (oprócz bycia właścicielem firmy), które wygenerowało największe bogactwo w naszej historii. Co to jest sprzedaż hurtowa nieruchomości? Sprzedaż hurtowa jest podobna do przerzucania nieruchomości, z wyjątkiem tego, że nigdy nie przejmujesz własności domu, kiedy przerzucasz umowy dotyczące nieruchomości. Możesz nauczyć się konkretnych strategii robienia tego od REWW i innych agregatorów danych dla hurtowego rynku przerzucania. To powiedziawszy, istnieje osiem podstawowych strategii generowania realnego dochodu z nieruchomości. To, czy możesz zarobić pasywny dochód, czy aktywny, zależy od strategii, którą wdrożysz.

1. Długoterminowy wynajem mieszkań

Jedną z najczęstszych metod zarabiania pieniędzy na nieruchomościach jest wykorzystanie długoterminowego wynajmu mieszkań typu „kup i trzymaj”. Ludzie zawsze będą potrzebować miejsca do życia, a to oznacza angażowanie się w wynajem nieruchomości. Musisz dołożyć należytej staranności, aby pozyskać swoją nieruchomość, pamiętając o trzech zasadach: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Tak, słyszałeś to już wcześniej, ale lokalizacja jest wszystkim, jeśli chodzi o nieruchomości. Dotyczy to nie tylko faktycznie zwiększonej wartości aktywów w czasie, ale także zdolności do szybkiego wynajęcia tej nieruchomości długoterminowemu najemcy. Jeśli rozważasz długoterminowy wynajem mieszkań, poszukaj doskonałej lokalizacji. To ważniejsze niż obecny stan samej nieruchomości. W rzeczywistości zaniedbane domy w świetnych lokalizacjach to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić. Wiąże się to z bardziej tradycyjnym podejściem do zarabiania pieniędzy na rynku nieruchomości. Oznacza to zakup nieruchomości z pewną gotówką w kasie, aby wpłacić zaliczkę, a następnie trzymanie tej nieruchomości przez długi czas. W zależności od Twojej sytuacji osobistej możesz łatwo kupić tę nieruchomość za bardzo niską zaliczkę lub nawet bez zaliczki. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jest to wcześniej istniejąca nieruchomość generująca dochód. Jeśli w wynajmie mieszkania występują dodatnie przepływy pieniężne, może to być świetna inwestycja. Jednak prawdopodobnie nie znajdziesz tego zbyt łatwo, chyba że obecny właściciel rozładowuje się z powodów osobistych z powodu rozwodu lub innej potrzeby likwidacji tej nieruchomości, która wymaga posiadania gotówki pod ręką.

2. Opcje leasingu

Opcje leasingu mogą być świetnym sposobem na zaangażowanie się w nieruchomości bez konieczności inwestowania znacznej kwoty kapitału, a nawet posiadania dużego kredytu na początku. Leasingujesz z opcją wykupu. Zwykle działa to dobrze, gdy rynek nieruchomości rośnie, ponieważ tworzysz z góry ustaloną cenę, za którą możesz później kupić nieruchomość. Jeśli na przykład rynek nieruchomości znacznie wzrośnie, możesz kupić tę nieruchomość ze zniżką. Możesz także potencjalnie odwrócić się i sprzedać swoje prawa do tego zakupu komuś innemu. Wyraźny zakład dotyczy hossy na rynku nieruchomości. Tak długo, jak jest to opcja, z której możesz skorzystać, a nie coś ustalonego, co mówi, że niezależnie od tego musisz dokonać zakupu pod koniec dzierżawy, możesz bardzo dobrze zarobić.

3. Flipy do remontu domu

Kultura „napraw i przewróć” eksplodowała. Dzięki popularności pokazów renowacji domów przeżywamy ogromny boom na tradycyjnym rynku flipów renowacyjnych. Chociaż z pewnością można tu zarobić dużo pieniędzy, poruszanie się po tych wodach na początku może być trudne. Kiedy brakuje ci wiedzy lub doświadczenia, możesz znaleźć się na przegranej pozycji, jeśli nie wybierzesz odpowiedniego domu. Matt Larson przerzucił ponad 2000 domów w Iowa i Illinois. W tym czasie nauczył się kilku lekcji na temat tego, czego szukać, a czego nie szukać podczas remontu domu. Jego rada? Idź za najbrzydszymi domami w najładniejszych dzielnicach. Tam jest prawdziwa wartość. Inną trudnością jest nie tylko znalezienie tych domów, gdy nie masz dobrego kontaktu z agentami nieruchomości, ale także zrozumienie swojej wartości po naprawie. Ile będzie wart dom po zainwestowaniu w naprawy i naprawy? Aby dokładnie to określić, potrzebujesz silnych relacji z generalnym wykonawcą i wizyty na miejscu w nieruchomości. Kupowanie na aukcji, której nie widać na stronie, może wydawać się kuszące, ale jeśli naprawdę nie wiesz, co robisz, możesz stracić pieniądze. Jednak zarabianie pieniędzy na remoncie domu może być dość proste – o ile rozumiesz podstawowe koszty i potencjalną wartość. John i Julie Wakefield, małżeńska drużyna, która wykonała setki przewrotów, mówi coś podobnego. Radzą, aby nie gryźć więcej, niż możesz przeżuć, a co ważniejsze, powinieneś szukać kreatywnych sposobów pomagania innym. Sukces inwestora w nieruchomości zależy zarówno od tego, jak kreatywnie potrafisz rozwiązywać problemy, jak i od tego, jak dobrze potrafisz analizować liczby.

4. Odwrócenie kontraktu

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy na nieruchomościach bez konieczności inwestowania dużego kapitału lub kredytu jest odwracanie umów. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć sprzedawcę w trudnej sytuacji i zmotywowanego kupującego, a następnie połączyć ich. Chociaż zlokalizowanie sprzedawcy w trudnej sytuacji może wydawać się trudne, firma WD Nieruchomości usystematyzowała cały proces, aby to zrobić. Sztuczka z odwracaniem umów polega na zidentyfikowaniu sprzedawcy w trudnej sytuacji i znalezieniu gotowego nabywcy. Łącząc te strony, wyeliminowałeś potrzebę szukania kupca po podpisaniu umowy. Taka sytuacja stwarza większe ryzyko. Zamiast tego, lokalizując wcześniej sprzedających i kupujących, możesz łatwo zawrzeć umowę, mając pewność, że nie utkniesz w zamknięciu depozytu na nieruchomości. Aby to zrobić, musisz być w stanie zidentyfikować albo wolne domy, albo domy, które mają zaległości w spłacie kredytów hipotecznych. To trudna część. Skutecznie próbujesz znaleźć sprzedawców w trudnej sytuacji, ale domy, które są już puste, są przygotowane na taką okazję.

5. Krótka sprzedaż

Krótka sprzedaż ma miejsce, gdy obecny właściciel domu zalega ze spłatą kredytu hipotecznego, ale nieruchomość nie została jeszcze przejęta. Aby tak się stało, wszystkie strony muszą wyrazić zgodę na transakcję, ponieważ nieruchomość jest sprzedawana za kwotę niższą od istniejących hipotek. Może to być świetna okazja do szybkiego zarobku bez inwestowania w długotrwały remont. Jednak sukces w przypadku krótkiej sprzedaży lub innych aukcji typu domyślnego jest często trudny. Zwykle musisz zapłacić za domy od razu gotówką, a czasami musi się to zdarzyć w miejscu niewidocznym. Krótka sprzedaż jest lepsza niż aukcje, ponieważ masz szansę sprawdzić dom i rozpocząć proces negocjacji. Jeśli nie jesteś doświadczonym inwestorem, wskoczenie bez inspekcji i pełnego przeglądu może być ryzykowne. Krótkie wyprzedaże wymagają czasu, ale mogą być warte czekania. Potencjalny zwrot z krótkiej sprzedaży może być natychmiastowy. Dziesiątki tysięcy do setek tysięcy złotych mogą się zmaterializować, gdy tylko zakup nieruchomości zostanie zakończony, ponieważ bank jest pochłonięty złą inwestycją. Ale nie spodziewaj się, że dostaniesz nieruchomość za kradzież - nadal będziesz musiał wynegocjować stosunkowo uczciwą cenę. W zależności od tego, jak bardzo bank chce pozbyć się tej nieruchomości, może siedzieć i czekać na innego nabywcę, więc nie próbuj za bardzo oszczędzać.

6. Wynajem na wakacje

Wynajem na wakacje może stanowić lukratywną ścieżkę do zysków na rynku nieruchomości. Nie tylko możesz zarobić dodatkowe dochody z wynajmu wakacyjnego, ale możesz potencjalnie zarobić znaczną ilość pieniędzy i zbudować znaczny pasywny strumień dochodów, jeśli jesteś w miejscu o dużym natężeniu ruchu turystycznego. Miejsca takie jak Los Angles, Miami i inne ośrodki turystyczne są dobrze znane z dużego popytu na wynajem krótkoterminowy. Od dawna mocno wierzę w rynek wynajmu wakacyjnego. Najlepsza część? Nie musisz nawet posiadać nieruchomości, aby zarabiać pieniądze. Niektóre z odnoszących największe sukcesy na świecie firm zarządzających nieruchomościami, które specjalizują się w wynajmie wakacyjnym, w rzeczywistości nie są właścicielami domów, ale zapewniają klientom wysokiej jakości obsługę. Jak uczestniczysz? Wykorzystaj istniejące relacje z właścicielami w Twojej okolicy. Sieć z innymi. Buduj więzi. Twórz systemy. Zapewnij najwyższą satysfakcję. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić każdemu pobyt w zarządzanych przez Ciebie domach. I zobacz, jak możesz pomóc poświęcić trochę czasu i odstresować się od istniejących firm wynajmujących obecnych właścicieli. Jeśli masz nieruchomość, umieść ją w witrynie takiej jak Airbnb, HomeAway lub FlipKey, zanim zaczniesz zarządzać wynajmami wakacyjnymi dla innych właścicieli.

7. Pożyczki na procent

Pożyczkodawcy udzielający pieniędzy udzielają krótkoterminowych pożyczek osobom, które normalnie nie kwalifikowałyby się do tych pożyczek. Aby wziąć udział w pożyczkach na twarde pieniądze, będziesz potrzebować trochę kapitału za sobą. Są to pożyczki, które często mają wysokie oprocentowanie, ponieważ są udzielane na bardzo krótkie okresy. Aby zamknąć pierwszą transakcję, możesz zwrócić się do twardego pożyczkodawcy. Jeśli masz to, co uważasz za „pewną rzecz”, ale brakuje Ci kapitału, może to być Twój najlepszy zakład. Możesz także zostać twardym pożyczkodawcą, ale będziesz potrzebować trochę kapitału. Prawdopodobnie nie będzie to pierwszy sposób, w jaki zaczniesz zarabiać na nieruchomościach, ale budując swoją sieć, kapitał i solidny portfel transakcji, możesz zapewnić te pożyczki pomostowe i uzyskać świetną stopę zwrotu. Nawet jeśli brakuje Ci ogromnego kapitału, o ile uda Ci się zidentyfikować odpowiednie transakcje, zapewnić niewielką kwotę pieniędzy i wygenerować wysoki wskaźnik sukcesu, prawdopodobnie bez większych trudności znajdziesz inwestorów, którzy wezmą udział. Stopy procentowe mają tutaj sens. Jest większe ryzyko, ale także większa nagroda. Może to być sposób na utrzymanie płynności gotówki i generowanie niezłych zysków w krótkim okresie bez konieczności czekania latami, aż te zwroty się zmaterializują.

8. Nieruchomości komercyjne

Jedną z wielkich możliwości zarobienia znacznych pieniędzy na rynku nieruchomości jest inwestowanie w nieruchomości komercyjne. Deweloperzy nieruchomości komercyjnych koncentrują się nie tylko na odwracaniu nieruchomości, ale także na ich rozwijaniu, dodawaniu wartości do nieruchomości w celu zwiększenia dochodów netto poprzez renowacje i modernizacje. Konsultują również projekty, których realizacja może wymagać bardziej doświadczonych inwestorów na rynku nieruchomości. Ali Safavid, założyciel 5209 Investments, twierdzi, że nieruchomości komercyjne są jednym z najbardziej lukratywnych źródeł dochodów i zysków na rynku nieruchomości. Tak długo, jak możesz znaleźć sposoby na zwiększenie wartości giełdy, inwestowanie w nieruchomości komercyjne może być jednym z największych generatorów dochodów, jakie znajdziesz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy