Reklama

Reklama

Czy warto kupować używane palety?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy warto kupować używane palety? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Firmy produkcyjne używają palet na potęgę. W końcu przychodzi moment, w którym myślimy, by nieco zaoszczędzić i skorzystać z opcji zakupu palet używanych. Czy takie palety nadają się? Jaka będzie różnica pomiędzy używanymi a nowymi paletami? Czy nasz biznes może pozwolić sobie na takiego typu oszczędność? Drewniane palety zazwyczaj dzielimy na dwie kategorie, fabrycznie nowe i używane, które po procesie odnawiania i lekkiej renowacji trafiają na rynek wtórny. Palety nowe wyglądają estetycznie, są bardzo wytrzymałe i na pewno przetrzymają wiele podróży. Palety używane mogą nie zawsze wyglądać tak dobrze, ale zapewniają znaczne oszczędności kosztów i mają porównywalną wydajność wagową, gdy są w odpowiedni sposób odnowione. Dodatkowo używane palety to tak popularne, modne i potrzebne ostatnio podejście eko. Spójrzmy na największe zalety palet nowych i używanych: Nowe palety:

  • Wyglądaj czysto i estetycznie
  • Bardzo dokładne wymiary
  • Może trwać wiele podróży
  • Łatwa naprawa
  • Gwarantowana nośność
Palety z recyklingu:
  • Zakres od prawie nowego do kilku napraw
  • Udźwig porównywalny z nowymi paletami
  • Przyjdź w kilku klasach jakości
  • Może trwać od jednej do wielu podróży w zależności od klasy
  • Niższy koszt

Udźwig

Można łatwo pomyśleć, że palety z recyklingu nie mogą utrzymać takiej wagi, jak nowe palety. Pomimo możliwych różnic w wyglądzie, nowe i pochodzące z recyklingu palety będą miały bardzo zbliżoną nośność . Dopóki palety z recyklingu są odpowiednio naprawiane przez renomowanego dostawcę palet, będą działać równie dobrze pod wagą.

Wymiary

Ponieważ nowe palety są wykonane ze świeżej tarcicy, mają bardzo dokładne wymiary . Jest to ważne w przypadku operacji o dużej przepustowości, w których wykorzystywane są zautomatyzowane maszyny, ponieważ nawet niewielkie różnice w szerokości lub wysokości palety mogą powodować niewłaściwą obsługę. Palety z recyklingu mają na ogół dokładne wymiary, ale będą mniej doskonałe niż nowe palety . Używane drewno jest często lekko wypaczone lub wygięte w wyniku poprzedniego użycia i może mieć naprawy, które nieznacznie zmieniły wymiary.

Cena

Nowe palety mają wyższą cenę niż palety z recyklingu , ale mają właściwości premium, takie jak świetny wygląd i dokładne wymiary. Palety z recyklingu mogą być od prawie nowych po wytrzymujące tylko jedną podróż więcej, ale mogą dać oszczędności nawet do 60% .

Funkcje i opcje projektowe

Nowe palety mają więcej opcji i potencjalnych cech konstrukcyjnych niż palety z recyklingu . Chociaż w paletach poddanych recyklingowi można wprowadzać dodatki lub zmiany po ich naprawie, jest to bardzo rzadkie. Nowe palety mogą być wykonane na zamówienie do konkretnego zastosowania, posiadając unikalne projekty i opcje konstrukcyjne . Ponieważ klienci zamawiają nowe palety bezpośrednio od producenta palet, ich potrzeby mogą być uwzględniane od momentu skonstruowania palety.

Naprawy i recykling

Oba rodzaje palet można naprawiać i poddawać recyklingowi, często w ten sam sposób . Jedyną rzeczywistą różnicą w tej kategorii jest to, że nowe palety mogą generalnie mieć więcej napraw, aby wydłużyć ich żywotność, proces, który już się rozpoczął lub jest powtarzany w przypadku większości palet z recyklingu. Warto w tym celu skorzystać z uznanego skupu palet.

Czas realizacji

Ponieważ palety z recyklingu są już zbudowane i wymagają tylko kilku napraw, ich czas realizacji jest znacznie krótszy niż w przypadku nowych palet. Nawet producentom palet z wydajną produkcją palet nadal łatwiej jest naprawić paletę niż zbudować nową. Zbudowanie i dostarczenie nowego zamówienia na paletę zajmie więcej czasu niż naprawa i dostarczenie ładunku z recyklingu .

Jakość

Nowe palety są zazwyczaj wyższej jakości niż palety z recyklingu, co gwarantuje brak wad lub oznak zużycia . Niektóre palety z recyklingu będą podobne i będą używane tylko raz. Ale wiele będzie różnej jakości. Dlatego dostawcy palet mają klasy jakości na swoich paletach pochodzących z recyklingu. Te wagi sortujące nie są standardem wśród producentów, ale mogą dać kupującym paletę wyobrażenie o tym, jaki rodzaj palety z recyklingu kupują.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy