reklama

Dlaczego warto wymieniać okna na nowe? 8 największych zalet

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dlaczego warto wymieniać okna na nowe? 8 największych zalet - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości
reklama

Wymienne okna oferują więcej niż naturalne światło i odświeżony wygląd. Przeczytaj poniżej o zaletach nowych okien i dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję.

Będziesz miał trudności ze znalezieniem projektu, który przyniesie tyle korzyści – i rozciągnie twoją inwestycję dalej – niż nowe okna. Poniżej przeczytaj o niektórych korzyściach, z których zaczniesz korzystać od pierwszego dnia.

Technologia okien zapewnia wiele korzyści

Dawno minęły czasy prostych drewnianych ram z pojedynczą szybą. W dzisiejszych czasach okna nie tylko wprowadzają światło i przepływ powietrza do pomieszczenia. Postępy w technologii okiennej zapewniają właścicielom domów wiele korzyści, w tym redukcję dźwięku i zwiększoną wydajność energetyczną, nie wspominając o szerokiej gamie dostępnych funkcji, opcji i materiałów okiennych, aby dostosować nowe okna do swoich potrzeb.

1. Zwiększona wartość domu

Nic dziwnego, że istnieją koszty związane z projektami remontowymi i modernizacjami domu, ale właściciele domów mogą spać spokojnie, wiedząc, że projekty wymiany okien mogą przynieść duże korzyści. W rzeczywistości, zgodnie z raportem Remodeling 2020 Cost vs. Value Report, nowe okna winylowe mogą zwrócić właścicielom domów ponad 73% kosztów projektu po odsprzedaży.* Niektórzy potencjalni nabywcy domów mogą zrezygnować, jeśli znają dom okna muszą lub są bliskie konieczności wymiany. Jeśli zastanawiasz się nad aktualizacją okien w swoim domu, nie czekaj, aż będziesz gotowy do sprzedaży — ciesz się zaletami nowych okien, gdy tam mieszkasz — a następnie ciesz się zwrotem z inwestycji.

2. Zwiększone bezpieczeństwo w domu i bezpieczeństwo

Okna, które nie otwierają się łatwo lub są zamalowane, są czymś więcej niż tylko irytacją — mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, na przykład podczas próby ucieczki podczas pożaru. Nowe, obsługiwane okna drewniane, PCV z włókna szklanego lub winylowe nie tylko zapewnią właścicielom domów możliwość świeżego powietrza, ale zwiększona funkcjonalność może również zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie. Nowsze okna mają również ulepszone opcje bezpieczeństwa, w tym aktualne zamki i czujniki bezpieczeństwa, zapewniające właścicielom domów dodatkowy spokój ducha. Zapytaj firmę Okna z PCV Piaseczno o najlepszy wybór dla Ciebie i otrzymaj darmową wycenę.

3. Redukcja kurzu i alergenów

Jednym z udogodnień nowoczesnych okien są rolety międzyszybowe i rolety. Bezpiecznie schowane między szybami w ramie okiennej,  rolety są chronione przed kurzem, pomagając w utrzymaniu mniejszej liczby alergenów w domu i ilości czasu spędzonego na czyszczeniu zasłon okiennych. Jako dodatkowy bonus, rolety międzyszybowe są bezprzewodowe, dzięki czemu są bezpieczne i nie przeszkadzają zwierzętom i dzieciom.

4. Lepszy komfort w domu

Pomóż ograniczyć zimne przeciągi i gorące miejsca w domu dzięki energooszczędnym, dobrze uszczelnionym nowym oknom. Gaz argonowy umieszczony między szybami dwu- lub trzyszybowych okien pomaga zapobiegać przenoszeniu ciepła i zmniejsza ilość promieni ultrafioletowych wpadających do domu. Prawidłowo zainstalowane nowe lub zamienne okna tworzą szczelne połączenie z domem i zapobiegają wyciekom powietrza. Zaktualizowane okna mogą pomóc w utrzymaniu powietrza o kontrolowanym klimacie i bardziej konsekwentnym komforcie w przestrzeni życiowej, ostatecznie pomagając obniżyć koszty energii.

5. Poprawiona efektywność energetyczna

Nowe okna mogą również zmniejszyć zużycie pieca i klimatyzatora, pomagając zaoszczędzić pieniądze poprzez poprawę efektywności energetycznej domu. Okna z odpowiednim certyfikatem pomagają obniżyć koszty użytkowania, chronić środowisko i poprawić ogólny komfort w Twoim domu. Okna z drewna, PCV, włókna szklanego i winylu są dostępne w opcjach energooszczędnych. Drewno to naturalny materiał o niskiej przewodności, co oznacza, że drewniana rama okienna ma bardzo mały transfer ciepła i jest naturalnie izolująca. Okna z włókna szklanego wykonane z naszego opatentowanego, pięciowarstwowego materiału z włókna szklanego mogą wytrzymać ekstremalne wahania temperatury, co czyni je doskonałym wyborem dla różnych klimatów. I okien winylowych , składający się z wielu izolujących komór powietrznych, pomaga utrzymać ciepło w domu w zimie i chłodne w lecie.

6. Redukcja szumów

Badania wykazały, że zanieczyszczenie hałasem może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Na szczęście nowe lub wymienione okna pomagają zwalczyć hałas, z którym żyjemy na co dzień , zapewniając bardziej spokojne otoczenie. Izolujące ramy i potrójne szyby mogą pomóc w zmniejszeniu hałasu powodowanego przez ruch uliczny, kosiarki i szczekające psy. To oznacza mniej przerw na drzemkę i więcej ciszy i spokoju.

7. Zwiększona atrakcyjność krawężnika

Nowe okna mogą radykalnie poprawić piękno Twojego domu – wewnątrz i na zewnątrz. Okna z drewna, PCV włókna szklanego i winylu są dostępne w wielu wykończeniach wewnętrznych i zewnętrznych, które pasują do Twojego stylu i całości wykończenia domu. Użyj efektownego czarnego wykończenia szyb zewnętrznych lub stwórz kolorowe akcenty dzięki żywej, czerwonej okładzinie zewnętrznej. Zaktualizowana estetyka zewnętrzna pomoże również poprawić ogólną wartość domu.

8. Rozwiązania nie wymagające konserwacji

Dzisiejsze okna są projektowane tak, aby były łatwe w utrzymaniu. Wygodne funkcje, takie jak żaluzje międzyszybowe, zmniejszają potrzebę odkurzania, a przechylane skrzydła ułatwiają czyszczenie miejsc, do których wcześniej trudno było dotrzeć. Poświęć mniej czasu na sprzątanie, a więcej na podziwianie widoku przez piękne, nowe okna. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowych  okien do domu, ale wiedz, że nowe okna zapewnią więcej niż kilka korzyści, z których będziesz korzystać przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w określeniu typu okna i materiału, który najlepiej pasuje do Twojego projektu, czy też chcesz mieć pewność, że Twoje nowe  okno zostało prawidłowo zainstalowane, firma Okna z PCV w Piasecznie pomoże Ci w tej kwestii.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama