Reklama

Reklama

Najnowsza inwestycja Google w Polsce.

Opublikowano:
Autor:

Najnowsza inwestycja Google w Polsce. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Google zaczął swoją najnowszy projekt inwestycyjny w Polsce – region Google Cloud w Warszawie, oznajmiła dyrektorka Google Cloud  w Warszawa Magda Dziewguć. Korporacja ma w planach zatrudnianie nowych specjalistów, w szczególności inżynierów chmurowych. "Warszawski region Google Cloud jest 25. takim ośrodkiem na świecie, siódmym i jedynym, jaki firma otworzy w tym roku w Europie. Jest to ogromnej skali infrastruktura w trzech niezależnych strefach i z globalną hipersiecią dla firm, które potrzebują dużej mocy obliczeniowej, bezpiecznej infrastruktury i przechowywania danych w Polsce i chcą rozwijać aplikacje. Zwiększamy również inwestycje w biura. Chcemy zatrudniać inżynierów cloud i innych specjalistów" - tak wypowiedziała się dyrektor Dziewguć podczas prezentacji otwarcia. Dyrektor Google CEE Artur Waliszewski wskazuje że biuro Google zatrudnia już 500 specjalistów dedykowanych Google Cloud, a ma zamiar zatrudniać w Warszawie i Wrocławiu. Region Google Cloud jest  infrastrukturą obliczeniową, która ma przetwarzać ogromne ilości danych bezpiecznie oraz ponadto ma mieć zastosowanie w uruchamianiu najbardziej zaawansowanych systemów IT oraz aplikacji. Google zapowiadał otwarcie  infrastruktury obliczeniowej w 2019 roku, po zawarciu partnerstwa z Chmurą Krajową.

Infrastruktura Google Cloud Warszawa to część globalnej sieci firmy zapewniającej dostęp do usług chmury obliczeniowej firmom i instytucjom. Region Google Cloud ma na celu pomoc polskim przedsiębiorstwom w cyfrowej transformacji oraz przyspieszyć wprowadzanie technologii chmurowych do gospodarki. Jest to pierwsza tego typu infrastruktura globalnego dostawcy usług chmury publicznej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Warszawski ośrodek składa się z trzech samorządnie pracujących stref dostępowych, połączonych superszybką siecią, co chroni przed ewentualnymi awariami w działaniu usług. W chmurze Google przedsiębiorstwa mogą nie tylko magazynować nawet największe zbiory danych, ale także badać je w czasie rzeczywistym z użyciem sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego.

W informacji o inwestycji stwierdzona - ''Pozwala to optymalizować decyzje biznesowe i procesy w firmie, a także obniżać koszty obsługi IT. Z kolei dla konsumenta może to oznaczać na przykład lepsze doświadczenie w korzystaniu ze sklepu internetowego, szybsze dostarczenie zamówień złożonych online, sprawniejsze systemy usług publicznych, niezakłócony dostęp do aplikacji obsługujących konto bankowe czy nawet mniejsze opóźnienia w transporcie zbiorowym'' Region Google Cloud w Polsce zapewnia najwyższej jakości zabezpieczenia informatyczne i pozwala lokalnie przechowywać dane i pozostawić zgodności z krajowymi normami. Zainteresowane firmy oraz indywidualni  klienci już mogą skorzystać z zestawu najważniejszych produktów, takich jak Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner czy BigQuery. Fizyczne ulokowanie regionu chmurowego Google w Polsce sprawia, że opóźnienia w przesyłaniu danych są zredukowane do minimum. Dzięki temu strony oraz aplikacje działają szybciej, udoskonalając korzystanie z różnych serwisów czy usług, co pozytywnie przekłada się nie tylko na doświadczenie konsumenta, ale również na zyski i rozwój przedsiębiorstw.

Warszawskie centrum inżynieryjne rozwijające technologie Google Cloud to część flagowej inwestycji firmy w Polsce. Kilkusetosobowy zespół inżynierski w Warszawie pracuje nad usługami i produktami, z których korzystają nie tylko polscy partnerzy firmy, ale też globalni klienci usług chmurowych Google.

źródło: businessinsider.com.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy