reklama

Rozważ zakup domu mobilnego lub modułowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozważ zakup domu mobilnego lub modułowego - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości
reklama

Porównanie kosztów i wygody domów mobilnych z innymi czynnikami, takimi jak spadek wartości i trudności w sprzedaży.

Istnieje kilka zalet kupowania „domu mobilnego” zamiast tradycyjnego domu, budowanego od podstaw. Są jednak też wady. Zanim zdecydujesz się na zakup domu mobilnego czy modułowego mieszkalnej, rozważ wady i zalety, aby upewnić się, że Twoja decyzja jest zgodna zarówno z Twoimi celami finansowymi, jak i mieszkaniowymi.

Cechy nowoczesnego domku mobilnego

Domy mobilne, znane również jako „domy modułowe”, są budowane w fabryce i umieszczane na podwoziu przyczepy, aby umożliwić ich przemieszczanie. Domki mobilne są czasami umieszczane w parku domków mobilnych lub na wydzierżawionej ziemi. W takich przypadkach właściciel wynajmuje powierzchnię lub dzierżawi grunt, ale sam jest właścicielem całego domu, który można przenieść w dowolne miejsce. Oczywiście często domy modułowe są posadowione także na własnych działkach.

Zalety zakupu mobilnego domu

Jedną z zalet oferty domów mobilnych jest to, że często są one tańszą opcją w stosunku do kompleksowej budowy własnego domu. W związku z tym domy mobilne mogą ułatwić osiągnięcie własności domu. A ponieważ domy mobilne zwykle kosztują mniej za metr kwadratowy niż dom budowany od podstaw, możesz uzyskać więcej miejsca za swoje pieniądze. Kolejną zaletą domków mobilnych jest elastyczność. Ponieważ domy mobilne są zwykle tańsze niż domki budowane z od podstaw, jeśli posiadasz ziemię, możesz umieścić na niej domek mobilny teraz i usunąć go w przyszłości (chociaż usunięcie nie jest tak łatwe, jak się wydaje , biorąc pod uwagę hydraulikę i inne media). Może to być opcja, jeśli nie masz pewności, czy chcesz być właścicielem gruntu na dłuższą metę, nie chcesz teraz angażować się w dom zbudowany tradycyjnie lub nie możesz sobie teraz pozwolić na dom zbudowany od fundamentów. Chociaż mobilne domy nie są łatwe do przeniesienia po skonfigurowaniu, są możliwe do przeniesienia, co daje ich kolejną zaletę. Domy tradycyjne zazwyczaj już na zawsze pozostają na swoim miejscu. Dodatkową zaletą domków mobilnych jest to, że są one zwykle budowane w kontrolowanych środowiskach. Oznacza to, że można je konsekwentnie budować w wysokim standardzie. A ponieważ są one produkowane w takich warunkach, opóźnienia w budowie spowodowane warunkami pogodowymi czy trudnościami z harmonogramowaniem podwykonawców są mniej prawdopodobne.

Wady zakupu mobilnego domu

Wadą zakupu domku mobilnego jest to, że jego wartość będzie szybko tracić na wartości. Podobnie jak nowy samochód, gdy domek mobilny opuszcza fabrykę, jego wartość szybko traci na wartości. Domki mobilne w tym momencie nie są łatwe do odsprzedaży, zwłaszcza gdy znajdują się w parku domków mobilnych. Ponieważ są one stosunkowo nieruchome po skonfigurowaniu, chyba że kupujący chce zatrzymać mobilny dom na swoim miejscu, znalezienie kupującego może być wyzwaniem. Przeniesienie przyczepy stacjonarnej może kosztować kilka tysięcy dolarów. Ostatnią wadą jest to, że w przeciwieństwie do domów zbudowanych tradycyjnie, które są budowane na stałych fundamentach, domy mobilne są zwykle umieszczane na fundamentach tymczasowych. Podczas klęski żywiołowej, takiej jak trzęsienie ziemi lub silna burza, domy mobilne mogą być bardziej podatne na uszkodzenia. Nowoczesne domy mobilne mogą stanowić wysokiej jakości, opłacalną alternatywę dla domu zbudowanego w sposób tradycyjny. Mają jednak pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, takie jak koszty, przepisy, które mają wpływ na wartość mobilnego domu. Sprawdź wszystkie za i przeciw zanim roważysz zakup domu modułowego, a jeśli będziesz zdecydowany zaufaj sprawdzonemu wykonawcy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama