Reklama

Reklama

Wójt Gminy Baranów odwołany!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wójt Gminy Baranów odwołany! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

We wczorajszym referendum mieszkańcy Gminy Baranów zdecydowali o odwołaniu wójta Waldemara Brzywczego. To alarmująca wiadomość także dla innych włodarzy.

Zdecydowana większość głosujących opowiedziało się za odwołaniem obecnego wójta. Liczba ważnych oddanych głosów to 1737. Aż 1474 osoby zagłosowały za odwołaniem Waldemara Brzywczego.

O organizacji referendum radni zadecydowali już w lutym. Nie pomogła komisja pojednawcza, różnice zdań między radnymi a wójtem były nie do pogodzenia.

Radni już obniżyli wójtowi pensję, nie dostał absolutorium a każda sesja to przepychanki, co jak można przeczytać na forach internetowych zaczyna irytować mieszkańców, którzy skupieni są na planach budowy CPK, a wielu z nich jest przeciwna temu projektowi.

Radni podejmując uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum, zwrócili uwagę między innymi na: nepotyzm i zatrudnienie córki wójta na stanowisku dyrektora urzędu, bezprawne zwalnianie pracowników, zlecanie usług znajomym, nierealizowanie uchwał radnych, w tym dotyczącej transportu, próba skłócenia radnych, zbyt wysokie koszty utrzymania urzędu, nieefektywna obsługa rady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy