Reklama

Reklama

Zamgławianie - świetny sposób na dezynfekcję pomieszczeń

Opublikowano:
Autor:

Zamgławianie - świetny sposób na dezynfekcję pomieszczeń - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Koronawirus nie odpuszcza i coraz więcej osób szuka skutecznego sposoby na dezynfekcję pomieszczeń, mieszkań czy biur. Jednym z najlepszych wyborów może okazać się usługa zamgławiania. Co to jest zamgławianie, kiedy je stosować i który zamgławiacz może okazać się najlepszy dla Ciebie?

Co to jest zamgławianie?

Do procesu zamgławiania niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu, wody destylowanej oraz środków chemicznych, które działają dezynfekująco. To coraz powszechniejsza, bo niezwykle skuteczna i efektywna metoda dezynfekcji, ale także dezynsekcji. Podczas jej stosowania, w wyniku rozpylania bardzo drobnych kropli (od 10um do 50um), powstaje mgła, która głęboko wnika w powierzchnie, wszelkie zakamarki, pokrywa dokładnie przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu. Wytwornice aerozoli, czyli zamgławiacze, stosowane są przez wyspecjalizowane firmy sprzątające, zajmujące się usuwaniem zanieczyszczeń, owadów, pleśni, grzybów. Z usług dezynfekcji tą metodą mogą korzystać osoby prywatne, firmy i instytucje. Chociaż zamgławianie jest metodą niezwykle skuteczną, nie jest niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Już po 3-4 godzinach od zakończenia procesu odkażania pomieszczeń, można do nich powrócić.

W jakich przypadkach korzystać z zamgławiania?

Metoda zamgławiania dzięki swojej lotnej formie i przy pomocy nowoczesnych, dopracowanych środków bakteriobójczych, grzybobójczych, drożdżobójczych, wirusobójczych i sporobójczych znajduje zastosowanie w wielu przypadkach. Preparaty stosowane w procesie zamgławiania mają potwierdzone działanie wirusobójcze, między innymi przeciwko: koronawirusowinCoV, Adenovirusowi typu 5, Murinenorovirusowi, a także świńskiej grypie A/H1N1, ptasiej grypie A/H5N1, parwowirozie i innym wirusom zagrażającym życiu ludzi i zwierząt. Dezynfekcja za pomocą rozpylonych cząsteczek tworzących mgłę może działać także bakteriobójczo na bakterie E.coli, Pseudomonasaeruginosa, Staphylococcusaureus (MRSA), Enterococcushirae, Mycobacteriumterrae, a także Clostridium difficile, grzybobójczo na Candida albicans czy Aspergillus brasiliensis. Zamgławianie niszczy skutecznie także pałeczki gruźlicy, ale może działać również na insekty, między innymi pluskwy, świerzb, roztocza. Usuwa owsiki, komary, prusaki, karaluchy, niszczy muchy, osy, szerszenie.

Koronawirus a zamgławianie pomieszczeń

Koronawirus to obecnie jedno z największych globalnych niebezpieczeństw dla ludzkiego zdrowia. Po pojawieniu się wirusa, by zapobiec jego rozprzestrzenianiu się, niezbędne są kroki, które wyeliminują go z powietrza. Zamgławianie pomieszczeń z dodatkiem właściwego środka jest skuteczne w przypadku 2019-nCoV - Koronawirusa. Wirus ten jest podobny do SARS, bardzo zaraźliwy i może być niebezpieczny zwłaszcza dla osób starszych i z obniżoną odpornością. Służby medyczne apelują, by unikać bezpośredniego lub kropelkowego kontaktu z osobą zarażoną i dezynfekować regularnie powierzchnie, z którymi miał styczność chory. Niezbędne jest także zintensyfikowanie dbałości o higienę osobistą, przede wszystkim częstsze, dłuższe i dokładniejsze mycie rąk. Koronawirus jest wrażliwy na nadlenek wodoru i inne preparaty dezynfekujące, jednak trzeba zachować najwyższe środki ostrożności. Miejsca publiczne powinny być regularnie dezynfekowane, dzięki czemu wszelkie powierzchnie będą maksymalnie bezpieczne. Świetnym rodzajem zamgławiacza do pomieszczeń będzie np. zamgławiacz Vectorfog. Z usługi zamgławiania w przypadku wykrycia lub zapobiegania zakażeniu koronawirusem, mogą skorzystać właściciele domów i mieszkań, biur, administratorzy budynków publicznych, ale w szczególności szpitale i przychodnie, w tym sale chorych, ambulatoria, oddziały zakaźne, intensywnej terapii, ambulanse.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy