Nadchodzące biegi w ramach Triady:
- Bieg przez Most – 21 września 2025
Tradycyjnie, każdy z biegów przewiduje zarówno dystanse dla dorosłych, jak i specjalne biegi dla dzieci. Zapisy na pierwszy z nich, Bieg przez Most, ruszają już w lipcu!
Szczegółybiegów:
Bieg przez Most – Jesienny Klasyk na Atestowanej Trasie
Ten popularny jesienny bieg odbędzie się po raz kolejny, a jego start i meta zlokalizowane będą przed Galerią Północną, która ponownie objęła rolę Głównego Partnera wydarzenia. Uczestnicy zmierzą się z atestowaną przez PZLA trasą o długości 10 km, prowadzącą ulicami Białołęki – zarówno po drogach wyłączonych z ruchu, jak i po chodnikach. Nie zabraknie również biegów dla dzieci, które w ubiegłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i gorącym dopingiem publiczności.
Białołęcki Bieg Niepodległości – Sport i Historia w Malowniczej Odsłonie
Listopadowe święto niepodległości to idealny moment na refleksję i upamiętnienie historii, a uczestnicy Białołęckiego Biegu Niepodległości robią to w wyjątkowy sposób. Bieg tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 12:00 w okolicy klubu „Dziki Zakątek” przy ul. Chlubnej 1A.Na uczestników czekają różnorodne dystanse i kategorie, dostosowane do wieku i możliwości – od biegów dziecięcych, przez dystans 5 km, po grupy seniorów i nordic walking. Od 2019 roku organizatorzy dbają także o specjalną kategorię dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Trasy poprowadzone są przez malownicze tereny dzielnicy, co sprawia, że bieg to nie tylko wysiłek fizyczny, ale także okazja do podziwiania uroków Białołęki. Dodatkowe atrakcje sprawiają, że wydarzenie co roku przyciąga mieszkańców całej Warszawy.
X Białołęcki Bieg Wolności – Jubileuszowy Bieg z Historycznym Akcentem
Zwieńczeniem Triady będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja Białołęckiego Biegu Wolności, upamiętniającego rozpoczęcie stanu wojennego. Uczestnicy pokonają symboliczne 13 km wokół Aresztu Śledczego w Białołęce (trzy pętle po 4,3 km).Wydarzenie ma wyjątkowy, historyczny charakter. Przed startem uczestnicy usłyszą przemówienie gen. Jaruzelskiego z 1981 roku, fragmenty kronik z upadku komunizmu oraz utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Na trasie pojawią się również charakterystyczne koksowniki, nawiązujące do zimowych posterunków z lat 80. Na miejscu czekać będzie także wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Wolnego Słowa, przypominająca o internowanych działaczach opozycji i tamtych czasach.
Komentarze (0)