reklama

Mokotów: są już pierwsze projekty do budżetu obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mokotów: są już pierwsze projekty do budżetu obywatelskiego - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości MokotówJeszcze do 21 stycznia przyjmowane są w urzędzie dzielnicy projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Bariera wejścia jest niska - dla projektów lokalnych wystarczy pięć podpisów wsparcia.
reklama

- Do budżatu obywatelskiego wpłynął na razie jeden projekt, a cztery są jeszcze w trakcie edycji - poinformował nas w czwartek Tomasz Keller, rzecznik prasowy dzielnicy Mokotów. - Z ujawnieniem szczegółów, wstrzymujemy się, aż zdobędziemy wszystkie dane. 

Czas mamy do 21 stycznia. Aby wziąć czynny udział w zgłaszaniu projektów i głosowaniu budżatu obywatelskiego na Mokotowie nie trzeba stałego zameldowania na terenie dzielnicy ani nawet w Warszawie. W sumie nie ma nawet limitu wieku - kto ma już 13 lat, może zgłosić projekt samodzielnie. Młodsi - za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Można zgłaszać pomysły na zadania inwestycyjne, choćby budowę placu zabaw, ale też jednoroazowe wydarzenia, na przykład rekreacyjne czy sportowe. 

reklama

Uwaga, projekty inwestycyjne mogą dotyczyć tylko tych terenów, do których miasto Warszawa ma tytuł prawny do dysponowania daną nieruchomością. Które tereny należą do miasta (własność i użytkowanie iwieczyste) można sprawdzić na tej mapie. Efekty projektu muszą być dostępne nieodpłatnie przynajmniej 25 godzin tygodniowo, pomiędzy godz. 6 a 22

Projekt można zgłosić na stronie bo.um.warszawa.pl lub tradycyjnie, w urzędzie dzielnicy. Papierowy formularz trzeba złożyć osobiście lub wysłać listownie z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Musi dotrzeć do urzędu najpóźniej 21 stycznia - decyduje data wpływu, a nie data wysłania.

reklama

Kto chciałby skonsultować swój pomysł, ma jeszcze okazję. Na Mokotowie, w sobotę 18 stycznia (od godziny 10 do 15) w Domu Kultury Kadr, przy ul. W. Rzymowskiego 32 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych budżetem obywatelskim. Koordynatorzy służyć będą  pomocą, udzielać wskazówek i porad, dotyczących zgłaszania pomysłów.

Poza tym na Mokotowie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 trwają dyżury telefoniczne. Pomagają: Dariusz Sitterle, tel. 22 443 63 32, [email protected]  oraz Robert Malinowski, tel. 22 443 63 35, [email protected].

 Jakie projekty można zgłaszać? Na poziomie miejskim, dzielnicowym oraz lokalnym - w przypadku, gdy w danej dzielnicy, tak jak na Mokotowie, wyznaczono obszary lokalne. Na projekty dzielnicowe Mokotów ma 4 353 626 zł, więc będą maksymalnie dwa, bo wartość jednego to 2 176 813 zł.

reklama

Aby zgłosić projekt, należy zyskać poparcie co najmniej 5 podpisów osób mieszkających w wybranym obszarze lokalnym Mokotowa – w przypadku projektu lokalnego, 10 podpisów osób mieszkających na Mokotowie dla projektu dzielnicowego i 15 podpisów osób mieszkających w Warszawie w przypadku projektu miejskiego.

Projekty miejskie to te, które obejmują obszar co najmniej dwóch dzielnic. Projekty dzielnicowe obejmują co najmniej dwa obszary lokalne w dzielnicy. Projekty lokalne zaś obejmują jeden obszar lokalny w dzielnicy. Podział dzielnic na obszary lokalne, możesz sprawdzić na tej stronie.

Projekt można też wycofać. Ale tylko do 21 maja 2025 roku.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Najciekawsze wiadomości z Warszawy i aglomeracji warszawskiej w jednym miejscu. Codziennie ciekawe treści specjalnie dla Ciebie! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama