II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Straży Miejskiej m. st. Warszawy odbędzie się 29 marca od godz. 10 do 15 w hali sportowej OSiR, przy ul. Niegocińskiej 2A
Także w sobotę 29 marca, a boisku Orlik przy ul. Kazimierzowskiej 58 od godziny 12.50 do 17.50 rozegrany zostanie turniej Kobiecej Ligi „Lacrosse Sixes”. Lacrosse to, choć pewnie za takie określenie gracze się obrażą, mieszanka krykieta, rugby i futbolu amerykańskiego. Jest jedną z najstarszych kontaktowych i pierwotnie dość brutalną, grą zespołową w Ameryce Północnej, której zasady, zapożyczone od rdzennej ludności, koloniści mocno zmodyfikowali. W kobiecej wersji nie ma bezpośredniego kontaktu, stąd do ochrony służą jedynie okulary. Sixes to jej najszybsza wersja. W sobotę grają UKS Montgomery i Warsaw Coyote Girls.
Biblioteka Publiczna w dzielnicy Mokotów zaprasza do czytelni naukowych - Znajdziesz u nas ciszę i spokój, a także około 70 tytułów prasy, w tym gazety codzienne, tygodniki, miesięczniki, kwartalniki, a także elektroniczny dostęp do prasy, dostęp do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA - to dostęp do blisko 4 mln publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy (CzN IV), około 650 gier planszowych (CzN nr IV), stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, wolny dostęp do wi-fi, wydruki czarno-białe i kolorowe (płatne) oraz ksero z materiałów bibliotecznych
Biblioteka zaprasza w godz. 10-15 pod dwoma adresami: Czytelnia Naukowa nr IV przy ul. Wiktorskiej 10 oi Czytelnia Naukowa na XXI przy ul. Bukietowej 4a. Obie placówki są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Na spektakl "Wdowy" Teatru IKS, niezależnej sceny z Wilanowa, w sobotę 29 maraca o godzinie 19 zaprasza Doroźkarnia. Czego możemy się spodziewać? - W kawiarni spotykają się dwie, a właściwie trzy wdowy. Podczas walki spotyka się dwóch panów. Co na to wszystko kelner? I dlaczego wolelibyście nie poznać odpowiedzi... - zachęca IKS.
Na sensoryczne przywitanie wiosny - warsztaty dla dzieci - zaprasza Dom Kultury Kadr. - Rozmawiać będziemy o pierwszych oznakach wiosny, o powracających ptakach i o wiosennych kwiatach. Korzystając z kolorowego makaronu i nasion dyni stworzymy prace plastyczne przedstawiające krokusy i przebiśniegi - zapowiadają organizatorzy. - Wiosna to również początek sezonu na prace w ogrodzie, dlatego także i my wybrudzimy się w ziemi samodzielnie sadząc cebulki kwiatów w doniczkach, które następnie uczestnicy zabiorą ze sobą, by mogli dalej je pielęgnować i obserwować, jak rosną. Godz. 15.00-15.45 (dzieci 1.5 r- 3 lat + opiekun), godz. 16.00- 16.45 (dzieci 4-6 lat). Wstęp: 20 zł, sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro.

Także w DK Kadr spektakl improwizowany, inspirowany tematami z lokalnych forów, czyli "Rodowity mokotowianin pozna rodowitą mokotowiankę" Kolektywu Śmiesznie. - Omówimy kluczowe awantury i lokalne absurdy, a one staną się inspiracją do improwizowanych scen. To wydarzenie komediowe łączące spektakl z interakcją z publicznością – spoglądamy na lokalne problemy z przymrużeniem oka i przypominamy najbardziej spektakularne dramy. Ale też dla równowagi – chwile, w których mokotowski Facebook był krainą życzliwości i miłości. Bilet 35 zł, niedziela 30 marca, godzina 19.
"Z ziemi do gwiazd" to spektakl, na który w niedzielę 30 marca o godzinie 17 zaprasza Centrum Łowicka. Przedstawienie na podstawie poezji Mariusza Bielińskiego. Wystąpi amatorska grupa teatralna „Royal” z towarzyszeniem solistów klubowego amatorskiego zespołu „Sonata”. Wstęp wolny.
Teatr Baza (ul. Podchorążych 39) w niedzielę oferuje monodram Julii Fidelus 20 DEN. - Kiedy byłam mała, a mama płakała, mówiłam do niej: „Nie płacz, bo i ja będę płakać”. I płakałyśmy razem. Gdy miałam dwadzieścia trzy lata, mówiłam do niej: „Nie umieraj, bo i ja umrę”. Ale wiadomo, tak się nie stało. Gdy umiera ci matka, to jest takie uczucie, jakby wyrywano ci wnętrzności – te z klatki piersiowej- gołymi rękami, a trochę jednak gorzej...
A Teatr Druga Strefa, w ten weekend - wyprzedany. Co wzbudziło tak duże zainteresowanie? Sztuka Erica-Emmanuela Schmitta "Wizyta", w tłumaczeniu Jana Nowaka przenosi nas w czasie do 22 kwietnia 1938 roku oraz przestrzeni do Wiednia. W gabinecie doktora Zygmunta Freuda panuje półmrok. Freud prowadzi filozoficzną rozmowę z zaniepokojoną córką Anną, w tle słysząc narastający niepokój nazistowskich pieśni na ulicach...
- „Jak działa odkurzacz?” to dowcipna historia powstania pierwszego odkurzacza, opowiedziana z perspektywy wynalazcy. Konstruktor borykając się z problemami związanymi z alergią, rzuca wyzwanie roztoczom zamieszkującym domowy kurz. Historia opowiedziana w technice teatru cieni. Zaprasza Teatr Guliwer w sobotę o 11, 13.30, a wniedzielę o godzinie 16. (ul. Różana 16)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.