reklama

Dodatkowe obostrzenia dla Warszawy? Stolica może zostać żółtą lub czerwoną strefą!

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe obostrzenia dla Warszawy? Stolica może zostać żółtą lub czerwoną strefą! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa
reklama

W Warszawie w niepokojącym tempie liczba zakażonych koronawirusem. Niestety, to może oznaczać, że wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia. Prezydent Rafał Trzaskowski zwołał w związku z panującą sytuacją sztab kryzysowy. Czy warszawian czekają dodatkowe ograniczenia? 
W ciągu dwóch ostatnich tygodni w Warszawie było 1056 przypadków koronawirusa. Rekordy padały pod koniec zeszłego tygodnie - w czwartek  było 129 nowych zakażeń, a w piątek 105. Jeśli dobowe przyrosty nadal będą tak duże, to Warszawa może trafić do żółtej, a być może nawet do czerwonej strefy. To by oznaczało dodatkowe obostrzenia.

Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy 

W związku z szybkim przystostem nowych zakażeń, prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział zwołanie na poniedziałek sztabu kryzysowego. - Omówimy przede wszystkim bieżąca sytuację, bieżące zadania, które są realizowane przez Warszawę na rzecz przeciwdziałania koronawirusowi. Oczywiście będziemy rozmawiać o ewentualnych możliwościach podjęcia działań, tak, aby nie dochodziło do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19 - to komunikat wygłoszony przez Karolinę Gałeckę z warszawskiego ratusza.

Dodatkowe obostrzenia w strefach

Lista "czerwonych" i "żółtych" powiatów powstaje na podstawie dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do strefy czerwonej, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej. W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust. W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku targów, wystaw, czy kongresów. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. źródło: własne/Radio Kolor

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama