Reklama

Reklama

Ławki, na których nie da się siedzieć? Dobry pomysł czy nietrafiony wymysł?

Opublikowano:
Autor:

Ławki, na których nie da się siedzieć? Dobry pomysł czy nietrafiony wymysł? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa

Budżet Obywatelski daje mieszkańcom Warszawy możliwość wyboru, na co powinna zostać wydana część środków finansowych miasta. To właśnie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie ustawiono 15 ławek, na których... nie da się siedzieć.

Budżet Obywatelski w Warszawie

Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom stolicy wybrać inicjatywy, na których zrealizowanie powinna zostać przeznaczona część środków finansowych miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie ustawiono 15 spoczników. Co to takiego? To ławka do odpoczynku na stojąco. Jak podaje Zarząd Zieleni Miejskiej m.st. Warszawy, spoczniki to nowo projektowane elementy systemu warszawskich mebli miejskich. - Na testowanie spocznika w zeszłym roku zaprosiliśmy przedstawicieli wydziałów urzędu miasta (m.in. Wydziału Pomocy Osobom Niepełnosprawnym), przedstawicieli organizacji pozarządowych, Rady Seniorów m.st. Warszawy oraz aktywnych mieszkańców. Zależało nam na zgromadzeniu kilku zróżnicowanych grup użytkowników w celu porównania ich opinii na temat testowanego elementu oraz opracowania wspólnych wytycznych. Wnioski z testów zostały poddane analizie i wykorzystane przez projektanta, tak by komfort i funkcjonalność siedziska były optymalne - wyjaśnia Zarząd Zieleni Miejskiej.

Gdzie stanęły spoczniki?

Na razie w Warszawie ustawiono łącznie 15 spoczników. Pierwsze dwa stanęły na Placu Wilsona, przy przejściu dla pieszych przez ulicę Mickiewicza. - To realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego numer 904 na rok 2020 „Ławeczka do czekania na zielone światło” - tłumaczy Zarząd Zieleni Miejskiej. Kolejnych 10 zamontowano na terenie Parku Mirowskiego. Te z kolei ustawiono w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego „Ławki podpórki dla seniorów”. Ostatnie trzy spoczniki znajdują się na terenie dzielnicy Mokotów przy ulicach: Domaniewskiej, Madalińskiego oraz Wołoskiej. Jak podaje ZZM: „Lokalizacje zostały wskazane podczas spacerów badawczych zorganizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy”. źródło: wawa info

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy