reklama

Na majówkę pociągiem. PKP zachęca: Więcej połączeń i atrakcyjne ceny biletów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Na majówkę pociągiem. PKP zachęca: Więcej połączeń i atrakcyjne ceny biletów - Zdjęcie główne

PKP zachęca, aby ma majówkę wybrać się pociągiem | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa Między 30 kwietnia a 5 maja PKP Intercity zwiększa liczbę kursujących pociągów oraz wzmacnia 182 składy dodatkowymi 238 wagonami. W ten sposób przewoźnik chce zachęcić, abyśmy podczas majówki zostawili samochody w garażu i wybrali jego usługi.
reklama

PKP Intercity poinformowało, że zaplanowało uruchomienie dodatkowych pociągów, a na niektórych trasach wydłużyło ich kursowanie. Dodatkowo przypomina o ulgach, które mają sprawić, że podczas tej majówki zamienimy samochód na pociąg. 

PKP Intercity informuje: W długi weekend możemy podróżować taniej

PKP Intercity zapewnia, że osoby podróżujące w grupie mogą liczyć na 30 procent zniżki od podstawowej ceny biletów. Wystarczy, że będą podróżować w grupie od 2 do 6 osób. 

 Oferta "Taniej z Bliskimi" jest dostępna w pociągach TLK i IC na trasach krajowych, a dodatkowo można ją łączyć z ulgami ustawowymi. Ważne jest, aby bilety zakupić  najpóźniej na trzy dni przed odjazdem – informuje Biuro Prasowe PKP Intercity. 

Na 30-procentową zniżkę mogą również liczyć grupy od grupy od 2 do 5 osób, w której podróżuje przynajmniej jedno dziecko poniżej 16. roku życia. "Bilet Rodzinny" można wykorzystać z połączenia EIC (Intercity) i EIP (Pendolino). 

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać także z Karty Dużej Rodziny, która daje 30 proc. rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających tę kartę (bez względu na przynależność rodzinną). 

Osoby podróżujące z dziećmi powinny pamiętać o tym, że te, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100% w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich darmowy bilet. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37 proc. – na podstawie legitymacji szkolnej.

Studenci mogą korzystać z ustawowej ulgi, która pozwala im na 51 proc. zniżki na bilety PKP Intercity na wszystkie krajowe trasy. Muszą jednak mieć przy sobie ważną legitymację studencką. Seniorzy, którzy ukończyli 60 lat, mogą skorzystać z oferty "Bilet Seniora", która zapewnia 30 procent zniżki na podróże krajowe we wszystkich kategoriach pociągów, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie.

Wystarczy okazać konduktorowi dowód tożsamości z datą urodzenia. Osoby na emeryturze lub rencie, niezależnie od wieku, mają prawo do dwóch przejazdów rocznie z 37% zniżką w drugiej klasie we wszystkich kategoriach pociągów na trasach krajowych. Podczas kontroli, oprócz dowodu tożsamości, powinni przedstawić zaświadczenie wydane przez odpowiednią instytucję, na przykład przez lokalną jednostkę Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – podaje Biuro Prasowe PKP.

Dodatkowe pociągi i wydłużone relacje. Przewoźnik informuje, gdzie 

PKP Intercity poinformowało, że między 30 kwietnia a 5 maja zwiększy liczbę kursujących pociągów, wydłuży ich relacje oraz planowo wzmocni 182 składy dodatkowymi 238 wagonami. Natomiast do 58 składów z dużą frekwencją zostanie dostawionych 126 wagonów. 

Pełna lista dodatkowo uruchomionych pociągów:

 • EIC 1540 Jantar Warszawa Zachodnia - Hel; kursujący 1-5 maja,
 • EIC 5140 Jantar Hel - Warszawa Zachodnia; kursujący 1-5 maja,
 • EIC 1548 Kaszub Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna; kursujący 6 maja,
 • EIC 5148 Kaszub Gdynia Główna - Warszawa Centralna; kursujący 5 maja,
 • EIC 1592 Neptun Warszawa Centralna - Gdynia Główna; kursujący 1 oraz 3 maja,
 • EIC 5192 Neptun Gdynia Główna - Warszawa Zachodnia; kursujący 1 oraz 5 maja,
 • IC 57150 Zatoka Gdynia Główna - Poznań Główny; kursujący 30 kwietnia oraz 1, 2 ,5 maja,
 • IC 75150 Zatoka Poznań Główny - Gdynia Główna; kursujący 1,2,3,6 maja,
 • IC 15154 Lazur Łódź Fabryczna - Gdynia Główna; kursujący 1 maja,
 • IC 51154 Lazur Gdynia Główna - Łódź Fabryczna; kursujący 1 maja,
 • IC 51128 Mieszko Bis Gdynia Główna - Łódź Kaliska przez Poznań, Wrocław, Częstochowę; kursujący 5 maja.
 

Lista pociągów kursujących w wydłużonych relacjach:

 • IC 31102 Marszałek Piłsudski rel. Kraków Główny - Warszawa Gdańska kursuje w wydłużonej relacji do Olsztyna Gł. pod numerem 35124; kursujący 4 maja,
 • IC 13102 Marszałek Piłsudski rel. Warszawa Gdańska - Kraków Główny kursuje w wydłużonej relacji z Olsztyna Gł. pod numerem 53124; kursujący 5 maja,
 • IC 91130 Zosia Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia wydłużony jako IC 15130 do Gdyni Gł.; kursujący 5 maja,
 • EIC 8100 Chrobry Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia wydłużony jako EIC 8540 do Gdyni Gł.; kursujący 4 maja,
 • EIC 1800 Chrobry Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny wydłużony jako EIC 5840 z Gdyni Gł.; kursujący 5 maja,
 • IC 61102 Konopnicka relacji Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia kursuje w wydłużonej relacji do Olsztyna Gł. pod numerem 65124; kursujący 30 kwietnia i 5 maja,
 • IC 16108 Oleńka relacji Warszawa Gdańska - Wrocław Główny kursuje w wydłużonej relacji z Olsztyna Gł. pod numerem 56124; kursujący 30 kwietnia i 5 maja,
 • TLK 53102 Lubomirski rel. Gdynia Główna - Kraków Główny kursuje w wydłużonej relacji do Przemyśla Gł.; kursujący 30 kwietnia i 4-5 maja,
 • TLK 35102 Lubomirski rel. Kraków Główny - Gdynia Główna kursuje w wydłużonej relacji z Przemyśla Gł.; kursujący 1 maja i 5-6 maja.
 

– Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy pociągów, a także możliwościach zakupu biletów, są dostępne na stronie intercity.pl oraz w aplikacji mobilnej PKP Intercity. Dostępna jest również infolinia pod numerem +48 22 322 22 22 (koszt zgodny z taryfą operatora). Ponadto, w trakcie długiego weekendu do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni – informuje PKP.

Informatorzy pomogą podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama