reklama

Rekord zachorowań w Warszawie. Najgorszy tydzień od początku epidemii. Niektóre szkoły przechodzą na tryb zdalny

Opublikowano:
Autor:

Rekord zachorowań w Warszawie. Najgorszy tydzień od początku epidemii. Niektóre szkoły przechodzą na tryb zdalny - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa
reklama

Warszawski Sanepid informuje o rekordowym poziomie dziennych zakażeń. We wtorek i środę (15-16 września) nowych przypadków było po 66 dziennie. Sporo przypadków potwierdzono w stołecznych szkołach i przedszkolach. Ratusz przedstawił kolejny raport dotyczący zakażeń w warszawskich placówkach oświatowych. Szczegóły w tekście poniżej.

Koronawirus w warszawskich szkołach

Jak informują władze Warszawy, pomimo stosowania się do pandemicznych ograniczeń i zaleceń przez pracowników oświaty, uczniów i przedszkolaków, liczba zakażeń wciąż rośnie. Odnotowano ich już kilkadziesiąt, a kilkuset uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi przebywa aktualnie na kwarantannie.
- Niestety liczba zakażeń wciąż wzrasta. Tydzień temu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a teraz mamy już 35. Pojawiają się w kolejnych jednostkach i dzielnicach. Pracujemy nad zakupem szczepionek na grypę dla wszystkich pracowników oświaty. Pieniądze trafiły już do dzielnic, niebawem ruszą zakupy - informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
Od 1 września w Warszawie odnotowano 35 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa:
  • u 16 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra i Bielan;
  • 16 uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Wawra, Bemowa i Targówka oraz u dziecka z przedszkola na Bemowie
  • 3 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie.
  • Obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jednej placówce - Międzyszkolnym Ośrodku Wychowawczym (do 19 września).
W trzech placówkach na Woli i Bemowie (szkole podstawowej specjalnej, przedszkolu i szkole podstawowej) część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie (w szkole specjalnej do końca grudnia br., a w pozostałych do 17-21 września). Dwie placówki (szkoła podstawowa na Targówku i liceum na Woli) czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć. Do miasta – od 1 września – wpłynęło 77 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego COVID-19, od 16 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 23 szkół podstawowych, 12 zespołów szkół, 14 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 2 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Niepokojące wyniki nowych zakażeń

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 16 września 4 tysiące. Suma wszystkich pozytywnych wyników szybko rośnie. W ciągu ostatniego miesiąca przybyło blisko 1,5 tys. chorych. 15 i 16 września warszawski sanepid poinformował o 66 nowych przypadkach każdego dnia. Od początku epidemii w Warszawie zmarły 142 osoby zakażone koronawirusem, a wyzdrowiało 1405.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama