Reklama

Reklama

Zwycięski rysunek Warszawy ozdobi Karty Ucznia

Opublikowano:
Autor:

Zwycięski rysunek Warszawy ozdobi Karty Ucznia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Warszawa

Znamy już zwycięzców konkursu „Moja Karta Miejska”, których prace plastyczne ozdobią warszawskie Karty Ucznia. Wśród około 22 tysięcy głosów oddanych poprzez stronę internetową, najwięcej głosów zdobyła praca wykonana przez Zofię Kotte - uczennicę trzeciej klasy bielańskiej szkoły podstawowej (w kategorii klas I-IV) oraz Kacpra Ciechowskiego, ucznia piątej klasy szkoły podstawowej w Ursusie (w kategorii klas V-VII). Laureaci konkursu otrzymają w nagrodę rowery.
Prace ukazują piękno Warszawy, choć są różne pokazują to w inny sposób. Ilustracja Zosi przenosi widza nad Wisłę podczas niesamowicie pięknego zachodu słońca, w okolice pomnika Syreny i mostu Świętokrzyskiego. Żywe oraz mocne kolory kontrastują ze stonowaną barwą szykującej się do snu zarówno zabudowy lewego brzegu - górującego nad nim Pałacu Kultury, jak i Saskiej Kępy po drugiej stronie rzeki. Tym czasem Kacper ukazał w swojej pracy znane miejsca i zabytki, będące wizytówkami stolicy. Widz z łatwością wskaże m.in. Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Warszawski Ogród Zoologiczny czy Stadion Narodowy.  Niektóre obiekty są surrealistycznie zawieszone nad miastem. Całość w radosnych kolorach jest Warszawą… jakby ze snu. Miasto Warszawa był głównym organizatorem konkursu. Za zadanie było zrobienie pracy plastycznej o Warszawie – jak jest widziana obecnie lub marzenia, oczekiwania i wizje na jej temat. Pracę można było przygotować jako rysunek lub malunek wykonany w jednej z technik – kredki, pastele, farby, pisaki lub grafika (także komputerowa). Na konkurs wpłynęło łącznie 531 prac. 282 w kategorii klas 1-4 oraz 249 w kategorii klas 5-8. Komisja konkursowa wybrała po trzy wzory z każdej kategorii. źródło: um.warszawa.pl Rysunek: Kacper Ciechowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy